Odeabank Nakit Hazır Kredi

Odeabank 2012 yılında BDDK’dan kuruluş izni alarak bankacılık faaliyetlerine başlamış, bank Audi sali’nin Türkiye’deki  yüzde yüz iştiraki olarak ta bankacılık hizmeti vermeye devam etmektedir. Odeabank Türkiye’de kuruluşu gerçekleşen 49.Banka olarak rekabet sektörünün gerektirdiği anlayışla hareket ederek ürünlerde ekonomik çözümler sunan krediler sumaktadır.

Bunlardan biri olarak ortaya çıkan nakit hazır kredi, kredi kullanımlarında kredi tahsis ücreti almayan bir ürün.15.000 TL’ye kadar kullanılabilecek olan kredi limiti için 36 ay vade imkanı tanınmaktadır. Bu tutardan fazla yapılacak olan kredi başvuruları için gelir belgesi istenmektedir.

Bu kredi türünde geçerli olan faiz oranları ne şekildedir?

Odeabank hazır Kredi’de üç ayrı faiz uygulaması yapılmaktadır. Örnek kredi tutarını 5.000 TL’lik 36 ay vadeli olarak alacak olursak aylık faiz oranı %1.45 olarak gerçekleşir. Aylık ödenecek olan tutar 188 TL olacak ve bunun aylık maliyet oeanı%1.7400 olacak efektif yıllık faiz oranı a %22.9988 olarak gerçekleşir. Yine 5000 TL’lik 36 ay vadeli kredi kullanımı yapan biri %1.50 faiz oranı üzerinden aylık 190 TL ödeyecek ve aylık maliyet oranı %1.8000 olacak yıllık efektif faiz oranında %23.8721 olarak gerçeklelcektir.5000 TL baz alınarak kredi kullanımı yapıldığını düşünürsek aylık faiz %1,59 olacak aylık taksidi ise 193 TL olacak aylık maliyet oranı %1.9080 olacak yıllık efektif faiz oranında %25.4583 olacaktır.

Kredi faizleri ile ilgili bu değişkenliğin sebebi nedir?

Odeabank nakit hazır Kredi’de belirlenen kredi faiz oranlarında ki değişkenlik kişilere ait olarak kredi kayıt bürosundan alınan kredi notu verilerinin derecelendirilmesi ve ona göre kredi faiz oranlarının tayin edilmesi şeklindedir. Buna göre; kredi notu 1200’e kadar olanlar ; %1.45 1201-1300 arasında olanlar %1.50 1301 ve bu puan üzerinde olanlarda % 1.45 oranında kredi faizine muhatap olmaktadır. Bu kredi de asıl belirleyici olan görüldüğü gibi kredi notu olmaktadır. Esasında bankalardan alınacak her kredide bakılacak olan ilk veri olan kredi notu odeabank’in nakit hazır kredi kampanyasında belirgin şekilde ortaya çıkmaktadır. Ödenecek olan miktara  sigorta masrafı  efektif yıllık maliyet oranı dahil edilmemiş olup müşteri bazında yapılacak değerlendirmelerle banka tarafından ortaya çıkartılacaktır.

Kredi hangi kaynaklar aracılığıyla kullandırılır?

Odeabank hazır kredi başvurunuz onaylandığında bu krediyi ptt şubeleri vasıtası ile kullanmaya başlayabilirsiniz .ptt şubelerinden kredi kullanılabilmesi için  kredi miktarının 15.000 TL’yi aşmaması gerekir. Ayrıca banka bu tutarı alan miktarlar için de gelir belgesi talep etmektedir.

Kredi başvurusunda istenen belgeler nelerdir ve kredi başvurusu nasıl yapılır?

Bankanın bu kredi başvurusunda kişiye ait nüfus cüzdanı ve yaş sınırı mevcuttur .75 yaşına kadar olan müşterilerin başvurularının değerlendirmeye alınacağı bilinmelidir. Kredi talebinizin belirtilen sınırı aşması durumunda gelir belgenizi de bildirmeniz gerekecektir. Bankaya yapılacak kredi başvurularınız sms’le gerçekleşecek olup nakit yazıp arada boşluk bırakarak t.c kimlik numaranızı yazmalı ve 8444’e yollamalısınız

Odeabank  nakit hazır kredi bankanın hiçbir faiz oranı ve vade süresi için kredi tahsis ücreti almadığı bir kampanya ürünüdür. Kredi notuna göre belirlenen  Kredi faizleri kredi notu yüksek olan kişilere aynı miktar krediyi daha uygun faiz oranları ile kullanma imkanı getirmektedir. Bu kredi başvurusu sms’le kolay hale getirilmiş masrafsız oluşu ile de kişisel ekonomiye katkı sağlamıştır.

Bir önceki yazımız olan VakıfBank'tan Çiftçiye Tam Destek Kampanyası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ