PTT Çalışma Saatleri

PTT yani posta teşkilatının geçmişi oldukça eskiye dayanmaktadır.  Osmanlı Devletinde Tanzimat fermanı ile birlikte gelen yeniliklerden biri olan PTT, ülkedeki yerli ve yabancı halkın ihtiyaçlarının giderilmesi amacı ile kurulmuştur. PTT 1840 yıllarında kurulmuş olup bugün dört bir yanında şubeye sahip olmuştur. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’nün diğer bankalardan pek bir farkı bulunmamaktadır. PTT işlem yapma son yıllarda iyice yayılmıştır. Özellikle hesaptan para çekme ve para yatırma, fatura ödeme gibi işlemler PTT aracılığıyla yapılmaktadır. PTT diğer bankalar gibi her yıl binlerce kişiye umut kapısı olmaktadır. Çalışmak isteyen kişilere sunduğu iş imkânlarıyla çalışma saatleri bakımından oldukça uygundur. Peki PTT çalışma saatleri nelerdir?

PTT Çalışma Saatleri

PTT çalışma saatlerinin diğer bankalardan bir farkının olmadığını söyleyebiliriz. PTT’yi kullanan milyonlarca vatandaş bulunmaktadır. Yedi yirmi dört hizmet veren PTT’nin de disiplinli bir çalışma şekli vardır. Bu disiplinin sağlanabilmesi için çalışma saatlerinin yerine oturtulması gerekmektedir. PTT çalışma saatleri şu şekilde değişim göstermektedir:

  • 30 da başlayan iş başı 12.30 a kadar devam eder
  • 30 dan 13.30’a kadar öğle tatili devam ederken
  • 30 da başlayan mesai 17.00 da ya da 16.00 da sona erer.

PTT İle Para Hesabı Açabilirsiniz

PTT de hesap açan milyonlarca kişi bulunmaktadır. PTT’nin bankadan ayrılan çok büyük farkları bulunmamaktadır. PTT şubelerine kimlik kartınız ile gidip kendi adınıza hesap açtırabilir ve bu hesapla para işlemlerini halledebilirsiniz. Aynı zamanda faturalarınızı ödemek için de PTT şubelerini kullanabilirsiniz. Bugün hızlı bir şekilde yayılan E- Devlet sisteminde yapacağınız işlemler içinde PTT şubesini kullanmanız gerekecektir. E-Devlet şifresi için PTT den alacağınız şifre sisteme giriş yapmanızı sağlayacaktır.

PTT Türkiye’nin Her Yerinde Mevcuttur

PTT şubeleri Türkiye’nin dört bir yanında vardır. PTT Osmanlı Devletinden beri var olan eski kurumlardan biridir. Çağımızın gereksinimlerine cevap verebilecek kadar büyüyen PTT ile insanlar her türlü işlemlerini hemen hemen halledebilir duruma gelmiştir.  Eğer bankada hesap açmak istemiyorsanız PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınız ile hesap açabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Noter Çalışma Saatleri başlıklı makalemizde Noter haftasonu açılıyor mu ve Noter İletişim Bilgileri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ