PTT Emekli Kredisi Nasıl Alınır?

PTT ülkemizde yapmış olduğu hizmetlere bir yenisini daha eklemiş emekli vatandaşlarımıza yüksek limitli krediler vermeye başlamıştır. Emekli maaşını PTT den alan vatandaşlarımıza Emekli Kredisi hizmeti kullandırılmaktadır. Bu kredi hizmetinden faydalanmak için ise tek yapmanız gereken nüfus cüzdanlarınız ile birlikte size en yakın PTT şubelerinden birisine başvuruda bulunmak.

PTT, Aktif Bank ile yapmış olduğu işbirliği neticesinde, emekli maaşını PTT’ den alan vatandaşlarımız emeklilik kredisi hizmetinden rahatlıkla faydalanabilmektedir. PTT’ ye yapmış olduğunuz kredi başvurusu ile doldurmuş olduğunuz kredi formundaki bilgiler Aktif Bank’a ulaşmaktadır. Aktif Bank’ın onayından geçen müşterilere PTT aracılığıyla kredi cevabı iletilmektedir. Son olarak Bireysel kredi sözleşmesini imzalayarak kredinizi PTT şubelerinden kolaylıkla çekebilirsiniz.”

Maaşlarını PTT üzerinden çeken Emeklilere ( Bağ-Kur, Emekli Sandığı, SSK ) yönelik TL Nakit İhtiyaç Kredisi işlemlerinde 30 OCAK 2014’de itibaren geçerli olmak kaydıyla;

  • Faiz oranı %1,55 olarak bütün vade ve tutarlarda uygulanacaktır.
  • Kredi kullandırım ücreti olarak bütün vade ve tutarlarda 10 TL alınacaktır.
  • 36 ay azami vade uygulanmaya devam edecektir.
  • “Net Kredi” kampanyası kapsamında kredilerin kullandırılmasına devam edilecektir.
  • Azami kullandırılacak kredi miktarı 40.000 TL olacak ve bu tutarı aşamayacaktır.
  • Alınabilecek minimum kredi tutarı 500 TL’dir.
  • Kredi işlemlerinden 80 yaşına kadar olan ve emekli maaşını PTT’den alan emekliler yararlanabilecektir.”

“PTT Kredisi için yaş sınırı var mıdır? Evet. Her banka için  70-80 yaş aralığında bir yaş sınırlaması vardır.
PTT Kredisi yaş sınırı hesaplaması, krediyi alacak kişinin yaşına kredi vadesinin eklenmesiyle oluşmaktadır. Denizbank Emekli PTT Kredisine başvuracak kişi 78 yaşındaysa ancak 2 yıl vadeli bir kredi alabilecektir.” PTT kredisi almak için PTT müşterisi olmanız yeterlidir. Eğer sizde kredi almak istiyorsanız PTT şubelerine başvurarak kredinizi gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Türkiye Finans Kredi Başvurusu Nereye Yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ