PTT Sigorta Nasıl Yapılır?

Evet, sevgili okuyucular bu başlığımızı gördükten sonra eminim pek çoğunuz PTT aracılığıyla sigorta yapıldığına şaşıracaksınız. Nitekim 2016 ve 2017 senesinde fiyatı yükselen sigortalar yüzünden pek çok araç sahibi soluğu PTT şubelerinde alarak ceplerine en uygun sigortayı yaptırmak için sıraya girdi. Araç sahiplerinin zorunlu trafik sigortası fiyatları ile zaten başının dertte olduğunu söylemek mümkün.

Sigorta kadar hassas bir mevzunun istismarını yapan, aynı zamanda ucuz sigorta yapılıyormuş gibi gösteren haberlere bugün bir açıklık getireceğim. Son aylarda araçlarına sigorta yaptırmak isteyen kişilerin fiyat arayışına girdiğine şahit oluyoruz.  Bunun yanında çıkan haberler %20’lik bir indirimin söz konusu olduğu yönünde. Bu haberlerden bazılarının gerçek bazılarının ise abartı olduğunu söyleyebiliriz.

PTT Araç Sigortası Ne Kadar?

  • PTT ve Ziraat bankası’nın ucuz sigorta yapıp yapmadığı son zamanlarda gündemi oldukça meşgul ediyordu. Bankaların zorunlu sigorta kapsamında araç sigortası yaptığını öğrendik.
  • Ancak araç sigortalarının 500 TL’den başladığını varsayarsak bu haberlerin oldukça asılsız olduğunu anlayabiliriz.
  • En düşük trafik sigortası prim tutarı 500 TL’den başlarken 300 TL’ye sigorta haberlerinin mantıksız olduğu gözler önüne seriliyor.
  • Ziraat sigorta özel bir şirket olduğu için fiyatları aşağı çekme gibi bir eğilime girmemektedir. Ziraat sigorta gibi diğer sigorta şirketlerinde de herhangi bir indirim söz konusu değil.
  • Buna bağlı olarak sigorta primleri ruhsat sahibine risk durumuna ve aynı zamanda plakaya göre farklılık gösterir.
  • Sigorta fiyatı hakkında düz bir rakam üzerinden yorum yapılamaz. Bu durum PTT sigorta içinde geçerlidir.

PTT Sigorta Nasıl Yapılmaktadır?

  • PTT sigorta PTT bünyesinden en geniş ürün seçeneğini müşterilerine sunmaktadır. PTT sigorta en kısa zaman diliminde en uygun fiyat aralığında sigorta yapmak için kurulan bir sigorta platformu olarak bilinmektedir.
  • PTT sigorta Mapgre, Ray Sigorta, AXA sigorta, Ankara sigorta, HDI, Güneş sigorta, AIG, Groupama ve Generali gibi sigorta şirketlerine aracılık yapmaktadır.
  • PTT sigorta saydığımız tüm şirketlerin fiyatlarını rahatlıkla önümüze getiriyor. Bu şekilde kendimize en uygun olan trafik araç sigortası primlerinin aralarında seçim yapmamızı kolaylaştırıyor.
  • PTT sigortaya başvuru yapmak istiyorsanız size en yakın PTT şubesine gitmelisiniz. PTT şubesinde ödeyeceğiniz prim ile PTT güvencesi altına girmeniz mümkün.

Bir önceki yazımız olan Yanlış Hesaba EFT Yaparsam Ne Olur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ