Qnb Finansbank Bireysel Emeklilik Sistemi

Bireysel emeklilik sistemi, ileri ki yaşlarda rahat etmeniz için tasarruflarınızı bir yatırıma çevirmenizi sağlayan özel bir sistemdir. Bireysel emeklilik sisteminde aktif çalışma sürenizde yapacağınız düzenli tasarruflarınız güvenli bir şekilde değerlendirilmektedir. Aynı zamanda uzun vadeli bir yatırım sürecidir ve ileriki yıllarda yaşam standartlarınızı korumayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda devlet tarafından da desteklenen bireysel emeklilik sistemini QNB finansbank bireysel emeklilik sistemi aracılığıyla tercih edebilirsiniz.

Sistem Nasıl İşler?

QNB Finansbank ile yapılan bireysel emeklilik sisteminde, Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş ile devlet katkısını da sunan bir sosyal emeklilik sistemi sunulmaktadır. Ülkemizde vatandaşların tasarruf yapmasını desteklemeyi amaçlayan hükümet tarafından 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle otomatik bireysel emeklilik sistemi mecbur kılınmıştır. 45 yaşını doldurmamış herkesi kapsayan bu kanun ile tüm şirketler çalışanlarını bu sisteme dahil etmek zorundadırlar. Qnb Finansbank ile de yapılabilen bu sisteme girişinizde devlet otomatik olarak ödediğiniz primlerinizin %25’ini ödemektedir.

Ödeme Planı Nasıldır?

QNB Finansbank bireysel emeklilik sisteminde kazancınızın %3’ü katkı payı olarak alınmaktadır. Dilerseniz bu oranı daha da fazla artırabilirsiniz. Ya da 3 ayı geçmemek kaydıyla ödemelerinize ara verebilirsiniz. Bu sistemde uymanız gereken tek kural 10 yıl kalmanız ve 56 yaşınızı da emeklilik için beklemenizdir. BES için 2 ay içinde cayma hakkınız bulunmakla birlikte caydığınız zaman ödediğiniz katkı payları hesabınıza otomatik şekilde yatırılacaktır.

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik Sisteminin Avantajları Nelerdir?

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik Sistemi ile bireylerin emekliliğini daha rahat bir şekilde geçirmeleri desteklenmektedir. Böylelikle sosyal güvenlik sisteminin yanı sıra bireysel emekliliğinizle birlikte ek gelir sağlanacaktır. Yatırımlarınızı dilediğiniz zaman yapabilirken durumunuz o an için prim ödemeye elverişli değil ise bes ödemelerinizi bankaya bildirerek durdurabilirsiniz. Uzun vadede ileriye dönük tasarruf ve birikim yapmanızı sağlayan QNB Finansbank Bireysel Emeklilik Sistemi, devlet garantisi ve desteği altında olan bir sistemi sunmaktadır. Paranız Finansbank uzman yatırımcıları tarafından en doğru ve en kazançlı olacak bir sistem şekilde değerlendirilirken Bireysel Emeklilik Fonları vergi muafiyeti dahilindedir.

Bir önceki yazımız olan Banka Kredisi Devredilebilir mi? başlıklı makalemizde banka, Banka Kredisi Devredilebilir mi? ve kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ