Şekerbank EFT Saatleri

Ülkemizde hizmet vermekte olan bankalar arasında sektörün devamlı olarak büyümeye devam eden yüzlerinden biri olan Şekerbank artık sahip olduğu müşteri portföyü sebebi ile lider bankalar arasına girmeye aday bir banka haline gelmiştir. Sürekli olarak müşterilerinin gereksinimlerini ön planda tutan banka bu neden ile tüm yeniliklerin yakın takipçisi ve uygulayıcısıdır. Birbirinden yenilikçi bankacılık hizmetlerini müşterilerinin kullanımına sunan Şekerbank müşterilerinin tüm işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilmeleri adına sürekli olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Şekerbank müşterilerinin en sık kullandıkları işlemlerden biri hiç şüphesiz ki para transferi işlemleridir. Virman, Havale ve EFT gibi para transfer işlemleri için müşterilerin en çok kullandığı bankalardan biri olan Şekerbank teknolojik yapısı ile müşterilerine en akılcı çözümleri sunmaya devam etmektedir. Virman ve Havale işlemleri aynı banka çatısı altında gerçekleştirildikleri için herhangi bir saat sınırına tabi değildir ancak EFT bir bankadan farklı bir banka hesabına para transferi işlemi olduğu için tüm bankalar EFT işlemi için saat aralıkları belirlemiştir.

Şekerbank EFT Saatleri

Hemen her bankanın EFT için belirlediği saatler birbirlerine yakınlık gösterse de farklı olabilmektedir. Şekerbank müşterilerine EFT yapabilmeleri için sabah 09.00 ile akşam 17.15 saatlerini belirlemiştir. Birçok banka EFT işlemlerini saat 17.00 de sonlandırsa da Şekerbank müşterine yaklaşık olarak 15 dakika kadar daha fazla bir zaman sunmaktadır. Şekerbank’ın EFT işlemleri için belirlemiş olduğu saat aralığında gerçekleştirilen EFT işlemleri aynı gün yaklaşık 5-10 dakika arasında karşı hesaba geçmektedir. Ancak EFT saatleri dışında yapılan işlemler bir sonraki iş günü karşı bankanın hesabına geçmektedir.

Özellikle Cuma günleri EFT saatinin bitiminden sonra yapılan işlemler gerçekleşirler ancak paranız hesabınızda alınmaz ve takip eden ilk iş günün ilk mesai saatine dek bekletilir. İlk iş günü olan Pazartesinin resmi tatil gününe denk gelmemesi halinde EFT işleminiz sabah erkenden karşı bankanın hesabına geçecektir.

Şekerbank hesabınız üzerinden yapacağınız EFT işlemlerinizi banka şubesine giderek halledebileceğiniz gibi banka ATM’lerinden, internet bankacılığı üzerinden ya da telefon bankacılığı aracılığı ile de çok kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan İş Bankası EFT Saatleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ