Şekerbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Kredilerini kullanım özelliğine göre çeşitlendiren Şeker bank özellikle internet bankacılığının gelişmesi ile beraber bankacılık ürünleri için geliştirdiği başvuru kanalları ile kolay başvuru ve kolay sonuç imkanı sunmaktadır. PTT kredi , kamu çalışanlarına kredi ,emeklilere kredi, memursen üyelerine kredi , eko kredi gibi farklı kredi türlerini hizmetleri kapsamında alan şeker bankın internet üzerinde alternatif başvuru kanalları bulunmaktadır.

İnternet sitesi üzerinden banka müşterisi olmayanlar için özel bir kredi başvuru kanalı , banka müşterisi olanlar için internet bankacılığına giriş yapılarak daha kısa bilgi girişi ile iletilebilen internet şubesi kredi başvuru kanalı alternatiflerinin yanı sıra şubeden başvuru , telefondan başvuru gibi başvuru yapılabilmektedir.İnternet şubesinden başvuru yapılmak istendiğinde kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıldıktan sonra krediler menüsü altında başvuru işlemi yapılabilmektedir.

Şeker bank’ın kredi başvurusu aldığı müşteri hizmetleri çağrı merkezi numarası ise 444 78 78 olarak kayıtlıdır.Arama sonrası krediler menüsünden başvurunun iletilmesi mümkündür.

ATM üzerinden başvuru , şubeden başvuru ve şeker bank için özel olarak oluşturulan 1953 numaralı kısa mesaj hattından SMS gönderimi ile başvuru da diğer başvuru yöntemlerindedir.

İnteraktif kanalların oldukça aktif olarak kullanıldığı Şekerbank sorgulama kanallarını ise daha kısıtlı tutmaktadır.İnternet üzerinden ana sayfadan bir sorgulama platformu bulunmayan banka hesap sahibi müşterilerinin başvurularını internet bankacılığına giriş yaparak sorgulamalarını mümkün hale getirmiştir.Aynı zamanda çağrı merkezi üzerinden başvuru numaranızı yada cep telefonu bilginizi girerek kredi başvuru durumunuzu ayrıca sorgulayabilirsiniz

Şeker bank kredi başvurularını şubedende sorgulamanız mümkün.Banka çalışanları sizin başvurunuzu ,başvuru durum gidişatınızı ve herhangi bir red durumunda neden red aldığınız görebilecek yetkiyle donatıldıklarından herhangi bir şeker bank şubesinden kredi başvuru durumunuzu öğrenerek işlemlerinizin akışı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sms ile başvurulan kredinin detayları ise sadece çağrı merkezi üzerinden ayrıntılı görülebildiğinde eğer başvurunuza herhangi bir kısa mesaj ile geri dönüş yapılmadıysa 444 78 78 numaralım çağrı merkezi numarası üzerinden sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Kullanılmak için başvurulan kredilerde esnek kredi notu uygulamasını benimseyen bankadan kredi almak için kredi notunuzun çok aşağı skalalarda yer almaması gerektiğini de ayrıca belirtmek isteriz.Esnek bir yapıya sahip olsalar dahi özellikle çok riskli gruba mensup banka müşterilerinin kredi kullanmalarının kredi notları nedeniyle daha zor olması kaçınılmazdır.

 

Bir önceki yazımız olan Anadolubank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ