Sermayesiz yapılabilecek işler

Pekçok kişi hayal ettiği veya sosyal hayat içinde yaşamanın ve bir yer bulmanın isteği ile iş kurma fikri içine girebilir. Fakat zaman zaman bu durum maddi imkânsızlar neticesinde gerçekleşmez. Devlet tarafından 50.000 lira hibe kredi ile 100.000 lira faizsiz kredi imlanı kendi işini kurmak veya büyütme niyetinde olanlara özel olarak kosgeb tarafından verilmektedir. Bu başlangıçta gerçekleşecek her türlü kuruluş, makine ,teçhizat ,hammadde alımı gibi giderleri finanse edecek bütçe üzerinde rahatlama yaşatacaktır. Toplum içinde sahip olduğunuz sosyal kimliğinizle alakalı olarak bankaların size özel olarak sunduğu birtakım kredi imkanları bulunmakta düşük faiz uygulaması ile zaman içinde ödeyerek başlangıçta sermayeniz olmasa bile bu krediler ile  işinizi kurabilirsiniz.

Pazarlama işi güzel gelir getiren işler arasında sayılabilir. İlgi alanınıza giren bir konuda örneğin;sağlık,kırtasiye,giyim,kozmetik,elektrik malzemelerini fabrikalardan alarak firmalara uygun bir fiyattan satarak kar elde edebilirsiniz. Bu konuda sözel yeteneğinizi gelişmiş olması işinizi kolaylaştıran ve ürün satışlarında karşı tarafın ürüne dair kalite ve iyi fiyat konusunda ikna olması bakımından önemlidir. Dolayısı ile sözel gücünüz pazarlama konusunda iş yapmak istiyorsanız güçlü olması gereken bir özelliğinizdir. Örneğin bluz pazarlaması yapmak istiyorsunuz bunun için ürünü uygun bir fiyattan fabrikadan teslim aldıktan sonra aracılık ettiğiniz firmaya uygun fiyattan satış yapmalısınız. Satış yaptığınız firmaya öncesinde güven vermiş olmanız önemli, çünkü; genellikle bu tür alış verişler güven veren yerlerden yapıldığında firmalar açısından mevcut risk minimuma inmektedir.

Eğitimini aldığınız konuda da iş yapabilirsiniz

Üniversite veya özel kurslar vasıtası ile belli bir konuda aldığımız eğitimi özel dersler vererek paraya dönüştürebilirsiniz. Özel dersler genellikle saat başı ücrete tabi olmaktadır. Dükkân veya işyeri açmadan yapılacak işler arasında yer alan bu iş ek gelir getirmesi bakımından önemli bir yere sahip olmaktadır. Yine bu bilgi ve birikimlerinizi özel dershane gibi yerlerde de değerlendirebilirsiniz.

İnternetten para kazanabileceğinizi biliyor musunuz?

İnternet üzerinden de pek çok iş yapabilmeniz mümkündür. Yazı yazmak, pazarlama yapmak, anket doldurmak, borç alabilme imkanınız varsa forex piyasalarında işlem yapmak, youtube da video paylaşarak reklam gelirleri üzerinden kazanç elde etmek sermayesiz elde edilebilecek gelirler arasında yer alabilir

Ev hanımları da sermayesiz para kazanabilirler mi?

El işi, yemek yapımı,firmalarun dışarıya verdikleri boncuk işi, karton katlama, davetiye işi, mandal işi gibi işler kilo veya parça başı ücret hesaplaması ile değerlendirilerek ek gelir elde edilebilir. Özellikle belli bir yerle anlaşarak sürekli yapacağınız yemek ve hamur işi türünden yiyecek yapımı sizin ev ortamından ayrılmadan sürekli düzgün bir gelir elde etmenizi sağlayacak olan bir iş türüdür.

Sermayesiz yapılabilecek olan işler oldukça fazla ve çeşitlilik arzetmektedir.Burada dikkat edilmesi gereken konu kişinin kişisel yetenekleri doğrultusunda çizdiği yolda ilerlemesi ve bunu kararlılık, başarıya duyulan inanç, hırs ve cesaretle harmanlayarak yürümesidir. Öğrenci, ev hanımı, emekli  gibi toplumsal kimlikler para kazanma yolunda engel oluşturmayıp biraraya getirilecek bileşenlerle aktive edilen özellik kazanırlar.

 

Bir önceki yazımız olan İşyeri açılış bildirimi nasıl yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ