SGK Prim Ödemeleri Hangi Bankaya Yapılır ?

Eski adıyla SSK prim ödemeleri yeni adıyla SGK ödemleri olarak anılan ödemelerini birçok bankanın SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) tahsilat anlaşması olduğundan dolayı herhangi bir bankanın şubesine giderek prim ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, bankaların internet şubeleri ve ATM’leri aracılığıyla da SGK prim ödemelerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Garanti Bankası SGK Prim Ödemeleri

Garanti Bankası İnternet Şubesinden, ödeme kabul eden ATM’lerden ya da şubeden ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası SGK Prim Ödemeleri

Ziraat Bankası’nda SGK ödemelerinizi gerçekleştirmek için bankaya ait olan ATM’lerden kartsız işlem bölümünü seçerek ilgili ödeme bölümünden yapabilirsiniz. Ayrıca internet şubesinden ve şubelerden de gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası SGK Prim Ödemeleri

İş Bankası ATM ve internet şubesinden de kolayca SGK ödemesi yapılabiliyor. Ödemelerinizi Bankamatik kartınızla veya Maximum kredi kartı ile gerçekleştirebiliyorsunuz. Öte yandan sgk.gov.tr üzerinden de prim ödemelerini İş Bankası kartlarıyla yapabiliyorsunuz bunun için banka sizden 1 TL tutarında işlem masrafı kesiyor.

Bir önceki yazımız olan World Albaraka Türk Kredi Kartı Borç Sorgulama başlıklı makalemizde Albaraka Türk ve Albaraka Türk World Kart borç sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ