Sıfır Araba Kredisi Nasıl Alınır?

Banka müşterilerini kredi almaya iten pek çok farklı sebep vardır, bu sebeplerin en yaygın olanlarından bir tanesi de araç alımı için yapılan kredi başvurularıdır. İhtiyaç kredilerinden sonra en çok konut ve taşıt kredileri talep edilmektedir. Araç kredileri bireysel olarak talep edilebilecekleri gibi kurumsal düzeyde de talep görebilirler. Son yıllarda oldukça sık başvurulan bu kredi, iki farklı dala ayrılarak müşterilere sunulmaktadır: Sıfır Araç Kredisi ve İkinci el araç kredisi. Bu kredilerin faiz oranları, şartları, kredilendirilebilen fiyatları farklılık göstermektedir. Otomotiv firmalarının reklamlarında da sıklıkla vurgulandığı üzere pek çok araç için çok uygun faizlere sahip anlaşmalı krediler vardır. Bu nedenle de sıklıkla kişilerin tercihi sıfır araçlara yönelik olmaktadır.

Sıfır Araba Kredisi Nasıl Alınır?

Arabanızı seçtiniz ve kredileri karşılaştırarak size en uygun kredi olanağını sağlayan bankayı buldunuz diyelim. Bu noktadan sonra prosedür ne şekilde ilerlemektedir? Hangi belgeleri yanınızda götürmelisiniz? Seçmiş olduğunuz bankanın herhangi bir şubesine giderken yanınızda ikametgahınızı gösteren belge, nüfus kağıdı ve gelir durumunuzu gösteren belgeleri götürmeniz gerekmektedir. Eğer ikametgah adresiniz ile aynı ilçe sınırlarında banka varsa onları tercih etmeniz daha avantajlı olacaktır. Bankanızın bireysel müşteri temsilcisine gerekli belgeler teslim edilir ve talepler bildirilir. Bunun ardından sıfır araç alımı ekspertiz bedeli çıkartılarak kredi kullandırılır. Bu kredi miktarı, araç fiyatının %50 ile % 75i arasında olabilir, standart uygulama olarak 50.000 TL’ye kadar olan kısmın %70i, 50.000 TL’den sonrasının %50’si kredilendirilmektedir. Bu noktadan sonra vatandaşlar, ödeme planlarının hazırlanmasının ardından ipotekli olarak araçlarını satın alabilirler. Kredi borcunun bitişi ile birlikte kişiler, araç üzerindeki banka ipoteğinden otomatik olarak kurtulurlar.

 

Bir önceki yazımız olan Finansbank SMS Kredi Başvurusu başlıklı makalemizde finans bank 5030, finansbank kredi başvurusu ve Finansbank SMS kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ