Şifrematik Nasıl Kullanılır?

Şifrematik, müşterilerin Garanti Bankası internet şubesi kullanırken ek güvenlik sağlayan ve tek kullanımlık şifreler üreten, şifre üretme cihazı olarak bilinmektedir.

Uzun süre Garanti Bankasının müşterisi olan ve internet bankacılığından yararlanan kişiler internet bankacılığına giriş yaparken Şifrematik kullanılarak giriş yapıldığını bilir. Bu şekilde müşteriler yalnızca akıllarında müşteri numarasını ve parolasını tutuyor. Bunun yanında şifreler bir şekilde çalınsa bile Şifrematik müşterinin elinde olduğu için bankacılık işlemleri her daim güvende oluyor. Şifrematiği bankanızdan tahsil edebilirsiniz. Belirli bir ücret ödeyerek Garanti Bankasından evinize gönderilmesini bile isteyebilirsiniz. Cihazı her Şifrematik kullanımında değişik bir şifre üretecektir. Bu nedenle internet bankacılığı kullanan herkese şifrematikle benzer bir yol olan Cep telefonu ve SMS doğrulaması gibi yöntemler tavsiye edebiliriz.

Cep Şifrematikle Garanti İnternete Girmek Çok Kolay

  • Garanti bankası Garanti internet giriş sayfasında bulunan Müşteri Numarası ve Parola alanlarına bilgilerinizi girerek ‘’GİRİŞ’’ tuşuna basmalısınız.
  • Cep telefonunuzda bulunan Cep Şifrematik uygulamasını çalıştırarak ‘’ PIN Giriniz’’ yazısı çıkınca Cep Şifrematik’inizi aktive ederken koyduğunuz 6 basamaklı PIN kodunu girerek ikinci basamağı tamamlayın.
  • Ancak 6 basamaklı PIN kodunuzu eğer 5 defa yanlış girerseniz Cep Şifrematik güvenlik amacıyla kilitlenecektir. Bu durumda panik yapıp cihazı daha fazla kurcalamamalısınız.
  • Menü açıldığı zaman ‘’ Şifre Üretme’’ seçeneğini tercih etmelisiniz.
  • Cep şifrematik’inizin ekranında yer alan tek kullanımlık 6 basamaklı olan şifreyi, Garanti İnternet giriş sayfasındaki ‘’Şifre’’ alanına girerek ‘GİRİŞ’’ tuşuna basmalısınız. Artık Şifrematik cihazınızı da kullanarak Garanti internette dilediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Cep Şifrematik’le Garanti Cep’e Nasıl Giriş Yapılır?

  • Cep Şifrematik’inizin menüsünde yer alan Garanti Cep adımını tıklayıp açılan ekrana şifrenizi girerek ‘’Devam’’ tuşuna basmalısınız.
  • Açılacak olan ekranda Müşteri numaranızı ve Parolanızı girdikten sonra Güvenlik Resmi ekranında Cep Şifrematik ile girişi seçin.
  • Cep Şifrematik PIN kodunuzu girerek ‘’TAMAM’’ tuşuna basın. Evet, tüm bu işlemlerden sonra Garanti Cep’i kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • Garanti Bankası Şifrematik işlemleriyle ilgili merak ettiğiniz her şeyi Garanti bankası şubesine giderek sorabilirsiniz. Gerekirse yanınızda Cep Şifrematik’inizi de götürerek nasıl kullanıldığını yetkililerden öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tmsf zaman aşımı sorgulama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ