Sms İle Kredi Veren Bankalar

Günümüzde teknoloji kullanımının yaygınlaşması hayatımızı her alanda kolaylaştırmıştır. Cep telefonları ve mobil uygulamalarının yanısıra kısa mesaj servisleriyle bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebileceğinizi biliyor musunuz? Acil kredi ihtiyacınız var ve kredi kullanmak istiyorsunuz yakınınızda bir banka şubesi yok, internet kullanımına uygun bir yerde değilseniz, işyerinden izin alamıyorsunuz ya da yoğun iş temposunda bankaya uğrayacak vakit bulamıyorsunuz.

Yapmanız gereken cep telefonunuzu kullanmaktır.

Kredi için banka banka gezmek uygun kredi imkanını araştırarak zaman kaybetmek zorunda değilsiniz. Artık bütün bankalar kredi kullandırırken SMS hattı kullanmaktadır. SMS Kredi ile ihtiyacınıza uygun kredi seçenekleri bir sms uzağınızdadır. Yapmanız gereken bankaların sms hatlarını öğrenmek ve ilgili SMS numarasına TC Kimlik numaranızı ve talep edeceğiniz kredi miktarı veya geri ödeme aylık tutarını mesajda belirtmeniz yeterlidir.

Tüm operatörler tüm bankaların kredi başvuru işlemlerinde kullanılmaktadır. İhtiyaç duyduğunuz kredi seçeneği ihtiyaç kredisi, 1. ve 2. el araç kredisi, ipotekli ve ipoteksiz kredi, konut kredisi, bayram kredisi vb tüm kredi enstrümanları bir sms uzağınızdadır.

SMS banka tarafından incelenip adınıza kredi tahsis edilip edilemeyeceği bilgisi araştırılıp kısa sürede size dönüş yapılacaktır. Genelde ilk 5 dakika içerisinde bu dönüş sağlanmaktadır. Sistem otomatik olarak işlemekte ve kredi risk durumunuz Merkez bankasının bütün bankaların erişimine açık olan bilgi sistemi sayesinde güvenli ve hızlı bir şekilde işlemektedir.

Zamandan tasarruf sağlamanın en kolay yolu

Bazı bankalar kredi bilgisi hakkında dönüş sağlarken SMS ücretini kredi talep edenden karşılarken bazıları bu ücreti kendi karşılamaktadır. Banka banka gezmekten sıra bekleyip bireysel müşteri temsilcisiyle formaliteleri tartışmak yerine SMS hattı ile uygun krediyi oturduğunuz yerden araştırabilir gelen sonuca göre de uygun krediyi sağlayan bankaya giderek gerekli formları doldurup kredinizi kullanabilirsiniz.

Akbank Sms Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

  • Kredi yazarak boşluk bırakın,
  • Vatandaşlık Numaranızı yazın,
  • 4425’e gönderin.

SMS Kredi  4425 ile yapılan başvurular yalnızca İhtiyaç Kredisi için geçerlidir. SMS Kredi ile başvuruda bulunabileceğiniz maksimum kredi tutarı 20.000.TL, maksimum vade ise 36 aydır. 20.000 TL’nin üzerindeki kredi talepleriniz için başvurunuzu Akbank Şubeleri’nden yapabilirsiniz.

GSM operatörünüz Vodafone veya Avea ise, kredi başvuru SMS’ini 0532 750 25 25’e göndermeniz gerekmektedir.

Garanti Bankası Sms ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti müşterisi olun ya da olmayın cep telefonunuzdan kısa mesaj göndererek Bireysel Destek Kredisi’ne başvurabilirsiniz!

T.C. Kimlik Numaranızı, istediğiniz kredi tutarını, vadesini ve aylık belgelenebilir net gelir bilginizi TL cinsinden aralarında birer boşluk bırakarak yazın, 3390’a kısa mesaj gönderin.

Örnek : 13788431318 15000 12 2500

FinansBank Sms ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

T.C. kimlik numaranızı 5030’a kısa mesaj olarak gönderin.

Başvuru için gönderilen kısa mesaj tüm operatörlerin kendi tarifeleri üzerinden 1 kısa mesaj olarak ücretlendirilir

Vakıfbank Sms ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İster Turkcell, ister Vodafone, ister Avea kullanın!
Cep telefonunuzun mesaj ekranına “TIK TC KİMLİK NUMARANIZ AYLIK GELİRİNİZİ” aralara birer boşluk bırakmak kaydıyla aşağıdaki örnekteki gibi yazıp, 5724 no’lu numaraya mesaj atmanız yeterlidir.

Örnek SMS:
TIK 11111111111 1000

* Kısa mesaj bedeli 1 SMS ücreti kadardır.

 Nasıl Yapılır?

Odeabank kredi başvurunuzu kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için KREDIM yazıp boşluk bırakarak, T.C. Kimlik numaranızı yazmanız ve 8444 ‘e göndermeniz yeterlidir.

Örnek: KREDIM 12345678901

Ziraat Bankası Sms ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Nakit ihtiyaçlarınız için artık tek bir mesajla, sıra beklemeden, vakit harcamadan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Sistemimizde kayıtlı cep telefonunuzdan KREDI yazıp birer boşluk bırakarak TC Kimlik No, kredi tutarı, vade ve aylık net maaşınızı yazarak 4747’ye SMS göndererek kredi başvurunuzu hemen gerçekleştirebilirsiniz. En kısa sürede kredi talebinizin cevabı cep telefonunuza gönderilecektir.

Örnek: KREDI 11111111111 10000 12 3000

Yapı Kredi Sms ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

SMS ile başvurmak için “Kredi Türü (konut ya da Bireysel) (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi”* yazıp 4411’e gönderin!

(Örnek 1: Bireysel 12345678901 1000)

(Örnek 2: Konut 12345678901 1000)

Referans numaranızı öğrenmek için “Ref (boşluk) TCKN” yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

(Örnek: Ref 12345678901)

DenizBank Sms ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

  • Cep telefonunuzdan KREDİM yazarak T.C. Kimlik Numaranızı 3280’e göndermeniz yeterlidir.
  • Cep telefonunuza başvuru sonucunuz 5 dakika içerisinde gönderilir.
  • Başvurunuz olumlu ise kullanabileceğiniz kredi limiti ve vadesi cep telefonunuza sms mesajı olarak gönderilir.
  • Bundan sonra tek yapmanız gereken size en yakın DenizBank Şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte başvurmanız.

ŞekerBank Sms ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç Kredisi için; tüm Operatörlerden 1953’e birer boşluk bırakarak, KREDİ, TCKİMLİK ve GELİR bilgilerini yazıp başvuruda bulunabilirsiniz.
Konut Kredisi için ; tüm Operatörlerden 1953’e birer boşluk bırakarak, KONUT, TCKİMLİK ve GELİR bilgilerini yazıp başvuruda bulunabilirsiniz.
Taşıt Kredisi için ; tüm Operatörlerden 1953’e birer boşluk bırakarak, TASIT, TCKİMLİK ve GELİR bilgilerini yazıp başvuruda bulunabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Akbank Müşteri Hizmetleri Telefon Çağrı Merkezi İletişim Numarası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ