Tarımsal Borçlu Cari Hesap Kredisi (BCH)

Tarımsal borçlu cari hesap kredisi (bch) ya da kredileri ferdi olarak ziraat sahalarında etkinlik göstermekte olan bir işletme sahibinin yararlanabileceği ve kurumsal seviyede bir işletmeye sahip olan kişilerin faydalanabileceği bir çeşittir. Devlet aracılığıyla desteklenmekte olan bankaların vasıtası ile elde edilmiş olan bu krediler bunun yanında özel bankalar aracılığıyla da türlü kampanyalar ile alıcıların hizmetlerine takdim edilmektedir. Bu noktada önem arz eden husus ise sadece tarım sahasında etkinlik göstermekte olan bir iş sahibi olmanızdır.

BCH kredisi İçin gerekli olan koşullar ve evraklar

BCH kredileri için müracaatınızı yapmadan evvel ilk olarak devlet teşviklerine bir göz atmanızı öneririz. Bu sahada devlet teşvikleri sayesinde bir hayli ciddi atılımlar ya da ciddi karlar gösteren pek çok işletme bulunmaktadır. Bunun yanında bu teşviklerin sizleri tatmin etmemesi durumunda bankalar üstünden ufak bir çalışma yapabilirsiniz. Bankaların hepsi internet üstünden resmi sitelerinde yapmış oldukları kampanyalar ve bu kampanyaların detayları yer almaktadır. Bu bankaları ve avantajlarını tetkik ettikten sonra sizler için hangi banka kredisi veya devlet teşviki uygun buna karar vererek müracaat yapabilirsiniz. Bu prosedürler için öncelikli olarak bu sahada hizmet verdiğinizi belgeleyecek olan bir evrakı yanınızda bulundurmanız epeyce mühimdir.

Tarımsal borçlu cari hesap kredisinin avantajları nelerdir?

Tarımsal Borçlu Cari Hesap kredilerinin sene içinde işletmeleri için başka zamanlarda para ihtiyacı duyması halinde çiftçilere hususi olarak verilen bir kredi çeşididir. Tarımsal işletmelerin kurulması ya da bu işletmelerin genişletilmesi için bu krediler rençperlere verilmektedir. Bu gereksinimleri yok etmek için ara sıra devletin vermiş olduğu teşvikler yardımıyla daha uzun vadeli ve faiz oranları ödeme alternatifleri takdim edilmektedir. Bunun yanında çiftçiler için gübre ya da mazot gibi gereksinimlerinde daha az fiyatlarda karşılanması hedeflenmektedir. Bu kapsam içerisinde devlet teşvikleri bir hayli avantajlı ve tarımsal etkinliklerin çoğaltılması yönünde de epeyce etkilidir. Çağdaş tarıma geçiş ve daha az saha ile daha çok mahsulü hedefleyen planlamalardır. Bu devlet teşviklerinin yanında çiftçilerin bu işletmeleri genişletebilmeleri için de bankalar aracılığıyla çiftçi kredileri adı altında krediler tanzim edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Belgesiz Masrafsız Kredi Veren Bankalar 2017 başlıklı makalemizde kefilsiz belgesiz masrafsız kredi veren bankalar 2017, kredi ve kredi çekimi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ