Tarımsal Sulama Yatırım Kredisi

Tarım ile geçimini sağlamakta olan birçok kişi teknolojinin çoğalması, tarımsal sulama yatırım kredisi bu bölüme gelmekte olan yenilikler ile kendisini geliştirme yoluna girmektedir. Fakat bu yolda ilerliyorken çoğu zaman maddi desteğe gereksinim duyulmakta ve adımlarını da ona göre planlanıyor olmasıdır. Bankalar bundan sonra tarım odaklı olan birçok çalışma geliştirmiş ve aynı zamanda tarım sektöründeki bireylere büyük destek sağlamıştır. Son dönemlerde özellikle de basınçlı sulama tesisleri kurup kendini büyütmeyi düşünen kişilere gereksinim duydukları nakit parayı bütün bankalar en iyi biçimde sağlamaya başlamışlardır.

Tarımsal Sulama Yatırım Kredisi Nedir?

Tarımsal sulama yatırım kredisi, bir takım çalışmalar göstermekte olan, tarım sektöründe kişilerin yenilikler ile kendini büyütmek ve ilerletmek amacı ile basınçlı sulama tesislerini kurarak bankalardan almış oldukları kredi türüdür. Bu krediyi kullanarak basınçlı sulama tesisi kurmakta olan bireyler, yüksek bir verim sağlayarak kazancını arttırmaktadır. Bu krediyi neredeyse tüm bankalar sağlamaktadır. Tarımsal sulama yatırım kredisi sağlamakta olan bankalar bir hayli destek olmaktadır.

Tarımsal Sulama Yatırım Kredisi

Basınçlı sulama tesisi uygulamak kendini geliştirmek isteyenlerin yapması gereken herhangi bir bankaya gidip, müracaatta bulunmaktır. Banka her türlü kolaylığı sunarak tarımsal sulama yatırım kredisi sağlamaktadır. Bu krediyi aldığınız zaman size birçok kazanç ve avantaj sağlayacaktır. Bu avantajlar ise toplam olarak gereksinim olan maliyet tutarının %85’ini karşılamasıdır. İpotek güvencesini gösterdiğiniz zaman 120 ay vade ile taksitlendirme olanağı da vermektedir. Ayda bir defa, üç ayda bir defa, altı ayda bir ya da oniki ayda bir seçeneği de sunmaktadır.

Başvuru Esnasında İstenilen Belgeler

Çiftçilik belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, çiftçi kayıt sistemi belgesi, eğer varsa yanınızda hibe belgesi, malzeme ya da İşçilik proforma ile kesin fatura, şubede uygulanacak değerlendirme sonucu ile gerekli durumlarda görülmesi halinde ilave ek belge ve teminat istenecektir. Bankaların sunmuş olduğu bu kredi çeşitleri hakkında daha fazla detaylı bilgi istiyorsanız eğer ve başvuru uygulamak için size en yakın bulunan şubeye gitmeniz yeterli olacaktır. Herhangi bir şubeye başvuru yaptığınız zaman sizleri daha detaylı bir şekilde bilgi verilecektir.

Bir önceki yazımız olan Tarımsal Borçlu Cari Hesap Kredisi (BCH) başlıklı makalemizde BCH kredileri, tarım ve Tarımsal Borçlu Cari Hesap hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ