TEB BANKASI MAKİNE-EKİPMAN KREDİSİ

TEB her zaman olduğu gibi yine işçinin, çiftçinin yüzünü güldürecek yeniliklerle karşınıza geliyor.  Bugün pek çok insanın bu krediden haberi olmasa da bu konu hakkında çok detaylı açıklamalar ve yazılar mevcuttur.  Yine de ben sizlere TEB bankası makine-ekipman kredisi hakkında kafanızı karıştıran tüm bilgilerin doğrularını açıklayacağım. Öncelikle bu kredinin ne olduğunu ve hangi sınıfların bu krediden yararlandığını öğrenmek gerekiyor.

TEB Bankası Makine-Ekipman Kredisi Tarımla Uğraşanlar İçin Geliyor

Türkiye şartlarında tarımla uğraşan çiftçilerin en büyük problemlerinden bir tanesi makine ve ekipman eksikliğidir. Bu nedenle çiftçiler çok zaman harcayarak, iş yükünü hafifletememektedir. Bu şekilde ürünlerden de istediği verimi elde edememektedir. Nakit para sıkıntısı yaşayan çiftçi, makine-ekipman kredisi çekerek artık zamandan tasarruf ederek daha fazla ürün elde edebilecek. Anlaşılan o ki çiftçinin maddi manevi rahatlığa kavuşması sağlanmış olacak.

TEB’den Makine-Ekipman Kredisi Almak İçin Ne Yapmalısınız?

Türkiye Ekonomi Bankası’ndan makine ve ekipman kredisi almak istiyorsanız öncelikle gerekli belgeleriniz hazırlamalı, daha sonra da Türkiye Ekonomi Bankasına gitmelisiniz. Peki, bu krediyi alabilmek için hangi belgeleri hazırlamak gerekiyor?

  • Çiftçi Kayıt Sistem Belgenizi hazırlamalısınız.
  • Proforma ve kesin faturanız mevcut olmalıdır.
  • Nüfus cüzdanınızın fotokopisini çektirerek belgenize eklemelisiniz.
  • Tapu fotokopilerinizi unutmamalısınız.
  • İkametgâh senedi

Bu belgeleri hazırlayarak TEB’e giderek yetkili kişilerce başlatılan kredi işleminiz ile 48 aya kadar vade’den yararlanabilirsiniz.  Sizler de daha iyi bir hizmet vermek ve zamandan tasarruf yapmak istiyorsanız bulunduğunuz ilde bulunan herhangi bir TEB şubesine uğrayarak işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Belgelerinizden herhangi birinin eksik olması durumunda kredi işlemleriniz bir sonraki zamana aktarılacaktır. Bu nedenle bankaya giderek tüm belgelerinizi kontrol etmelisiniz. Aklınıza takılan tüm sorunları banka ile iletişim kurarak cevaplandırabilirsiniz.

TEB Bankası İletişim Numarası Nedir?

TEB bankasına telefon numarası ile ulaşmak istiyorsanız 444 14 66 numaralı hattan makine-ekipman kredisi hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Makine Ekipman Kredisi Ödemeleri Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Makine-ekipman kredisi aldığınız taktirde TEB’e yapacağınız ödemeler 1/3/6/12 ay şeklinde gerçekleşmektedir. Bu şekilde çiftçi ödemesini bankaya esnek vade şeklinde ödeyebilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ