TEB Çiftçilere Özel Yatırım Kredileri

Tarımsal ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren kişi ve işletmelere yönelik sunulacak olan teb yatırım kredileri ürünün yetiştirilmesinden hasat dönemine kadar oluşacak çeşitli giderler için kredi imkanı sunmaktadır. Hayvancılık alanında faaliyet gösteren kişilere de süt hayvancılığı ve besicilik kredileri verilmektedir. Teb yatırım kredileri 11 başlık altında toplanmakta ihtiyacın türüne göre farklı türden finansman imkanı sunmaktadır.

Faaliyet halinde olunan iş için yapılacak tadilat masrafları veya işe yönelik yapılacak yatırımlar bu kredi ile finanse edilebilecektir. Tarımsal faaliyetin tarladan hasat edilip satışın gerçekleşmesine kadar oluşabilecek olan giderler için bu kredi kullanılabilir. Size özel olarak düzenlenen olan  Krediye ait anapara ver faiz geri ödemesi hasat dönemine göre belirlenecek olan dönemlerde gerçekleştirilir. Benzeri şekilde süt hayvancılığı veya besicilikle uğraşanlar için bireysel veya işletme şeklinde faaliyet gösterişine bağlı olarak farklı uygulamalar yapılacak kredi geri ödemeleri hayvanlardan alınan verime göre belirlenecek sürelerde yapılacaktır.

Bu kredinin finanse ettiği giderler nelerdir?

Kurulu  işletmesi olan veya yeni işletme kuracak olanların barınak yapımı ve tadilatı ile süt hayvanı ve ekipman alımına yönelik kredi, etçil hayvan yetiştiriciliğine yönelik barınak yapımı ve tadilatı ile işletmelerin makina ekipman ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik kredi, Sera yapımına yönelik yatırım veya mevcut serasında tadilat yapmak isteyen çiftçimize kredi imkanı, tarla alımı veya hisseli arazinizin tamamına sahip olmak istiyorsanız ya da kurulu işletme sahibi olmak istiyorsanız kredi desteği, çiftlik ve Bahçesinde tadilat ve yenilik yapmak isteyen üreticileri desteklemek için tesis edilen kredi imkanı, basınçlı sulama tesisi için gerekli finansman, işletmenin mekanizasyonuna imkan tanıyacak traktör alımları, Tarımsal amaçlı tüm makine ve ekipman alımlarınız, ıpard kapsamında projeye sahip olan müşterilerin niyet mektubu banka tarafından hazırlanır. Tarımsal projeler için kredi kullanımı yapmak ve tüm bu giderleri finanse etmenin yanında kendi işini kurmak veya geliştirmek niyetinde olan  girişimcilere de kredi desteği banka tarafından verilmektedir.

Bu kredi kullanımları 60 aya varan vade süreleri ve kişiye özel hazırlanacak taksitler halinde verilir. Krediye ait getirilmesi gereken belgeler banka internet sitesi ile düuyurulmuştur.örneğin,kimlik  fotokopisi, İkametgâh senedi, Tapu fotokopileri, Kiralık arazileri varsa kira sözleşmesi gibi belgeler banka tarafından talep edlir.Fakat her krediye ait istenecek belgeler farklılık arz edeceği için banka veya internet sitesi üzerinden bilgi edinilebilir

Teb’in çiftçilere özel olarak 11 başlık altında topladığı yatırım kredileri üretimin başlangıcından sonuna kadar olan tüm giderleri finanse etmektedir. Ürün alınacak döneme özel hazırlanacak vade süreleri ile çiftçinin rahat bir ödeme süresi geçirmesi sağlanmaktadır .Bu ödeme alınan kredinin  anapara ve faiziyle birlikte ödenmesi şeklinde olacaktır

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Sondaj Kredisi başlıklı makalemizde su açma kredisi ve sulama kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ