TEB Eft Saatleri

TEB hesabınız üzerinden başka bir hesabına yapılacak olan tüm para transferlerinizin aynı gün gerçekleşmesini istiyorsanız bankanın belirlemiş olduğu EFT saatleri içerisinde yapmanız gerekmektedir. Bankanın belirlemiş olduğu EFT saatleri dâhilinde gerçekleştirdiğiniz tüm işlemler aynı anda karşı banka hesabına geçmektedir.

EFT olarak tanımlanan Elektronik fon transferi bir banka hesabından farklı bir banka hesabına yapılan bir işlem olması sebebi ile her banka kendi bünyesinde işlemin gerçekleştirilebilmesi adına saat aralığı belirlemektedir. Bu saat aralığı bankadan bankaya değişiklik gösterebilmektedir. Türkiye Ekonomi Bankası’nda bulunan hesabınız üzerinden farklı bir banka hesabına bankanın belirlemiş olduğu EFT saatleri dışında yapacağınız tüm para transferleriniz bir sonraki iş gününe kalır ve ilk iş gününde saat 10.30’dan sonra işleme alınır. Bu sebeple EFT işlemleriniz sırasında bu ayrıntıyı dikkate almanız gerekmektedir. Aksi durumda EFT işlemleriniz esnasında mağduriyetler yaşayabileceğiniz unutmamalısınız.

TEB EFT Saatleri

TEB EFT işlemlerinde işlemin gerçekleştirildiği gün paranın muhatap banka hesabına ulaşabilmesi adına tüm EFT işlemlerinizi sabah saat 08.30 ile akşam saat 17.00 arasında yapmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu saat aralıkları içerisinde gerçekleştireceğiniz tüm transfer işlemleri oldukça kısa bir zaman zarfında tamamlanabilirken, belirlenmiş olan EFT saatleri dışında yapacağınız işlemleriniz ise takip eden bir sonraki iş gününe kalarak mesai başlangıcı itibari ile dikkate alınmaktadır.

EFT’nizin Karşı Banka Hesabına Geçmemesi Halinde Yapmanız Gerekenler

TEB bankacılık sektöründe yaşanan tüm gelişmelere ayak uydurarak kendi adına gerekli katkıları sağlamakta ve yeni teknolojilere ayak uydurarak gelişmeye devam etmektedir. Fakat bu gelişmelere rağmen bazen istenmemesine rağmen gerçekleştirilen EFT işlemlerinde aksamalar yaşanabilmektedir. Bu aksaklıklardan biri gerçekleştirilen işlemin EFT kuyruğu olarak adlandırılan sisteme takılması nedeni ile paranın muhatap banka hesabına geç düşmesidir. Bu durum ile karşılaşıldığında uygulanacak tek yol beklemektir. EFT kuyruğuna takılan işlem mesai bitmeden önce mutlaka karşı banka hesabına aktarılmaktadır.

Ancak EFT saatleri içerisinde gerçekleştirilen transferlerin aynı iş günü içerisinde karşı banka hesabına ulaşmaması halinde ise bankanın müşteri hizmetlerine ulaşarak durumu bildirmeniz gerekir. Ancak müşteri hizmetlerini aramadan önce mutlaka para gönderdiğiniz hesap bilgilerini kontrol ediniz. Şayet problem sizin EFT bilgilerini yanlış girmenizden kaynaklanıyorsa para havuzda beklemeye alınmıştır. Söz konusu durumda müşteri hizmetleri ile görüşerek sorunun anında çözümlenmesini sağlayabilirsiniz

 

Bir önceki yazımız olan Odeabank EFT Saatleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ