TEB Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bir çok başarılı kredi kampanyasına imza atan Teb bankası kolay kredi başvuru süreçleri , kredi onay kriterlerinin diğer bankalara göre biraz daha esnek olması gibi nedenlerden ötürü kredi almak isteyen banka müşterilerinin sıklıkla tercih ettikleri bir banka olma özelliğine sahiptir.Birden çok kanal üzerinden kredi başvurularını alan Teb bankasına kredi başvurunuzu iletmek birkaç dakikanızı alacak.

Günümüzün teknoloji çağı olduğu düşünüldüğünde teb bankasının en kolay kredi başvuru yöntemlerinden bir bankanın müşterisi olmasanız dahi bankanın web sitesi üzerinden farklı krediler için oluşturulan sayfalarda ki başvurma modülüdür.Tc kimlik numarası , cep telefonu ve e-posta bilgilerinizi girerek pratik başvuru yapacağınız internet başvuru modülü üzerinden kredi sonucunuz birkaç dakika içinde cep telefonunuza iletilecektir. Başvuru işlemini https://www.teb.com.tr/pratik-ihtiyac-kredisi-basvurusu/ adresinden tek tıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Teb bankasının bir diğer başvuru yöntemi ise SMS ile kredi başvurusudur.4466 numarası SMS hattına TC kimlik numaranızı ileterek kredi başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sonucunuz gene 5 dakika içinde SMS ile telefonunuza gönderiliyor.

0 850 200 0 666 numaralı Teb müşteri hizmetleri ise Teb bankasına kredi başvurunuzu iletebileceğiniz bir başka kanal.Bu numara üzerinden bağlandığınızda çağrı merkezi menüsünde yer alan kredi başvuru alanından başvuru işleminizi hızlıca gerçekleştirebilir hatta müşteri temsilcisine bağlanarak daha detaylı bilgilere ulaşabilir alabileceğiniz kredi miktarı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Eğer Teb bankasının müşterisi iseniz internet bankacılığına  kullanıcı kodu ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra krediler menüsünden sadece başvurmak istediğiniz kredi miktarını girerek başvuru adımınızı sonlandırabilirsiniz.Bankada kayıtlı bilgilerinizde bir eksiklik varsa banka sizden evrak talep ederken eğer eksik bir evrağınız yoksa onay durumunuzu  başvuru işlem sonunda görüntülemeniz mümkün.

Teb’in emeklilere kolaylık sunmak için kullanıma başlatılan bir başka başvuru kanalı ise PTT şubeleri.Emekli maaşlarını PTT üzerinden alan emekliler maksimum 30 bin TL’lik başvurularını PTT şubelerinden gerçekleştirebiliyorlar.

Başvurulacak kredi konut kredisi taşıt kredisi gibi yüksek meblalı krediler ise klasik başvuru kanalı olan şubeleri kullanmanız daha avantajlıdır.İstenilen kredi miktarının büyük olması temsilciye bazı bilgileri vermenizi gerektirebileceğinden ve geri ödeme süreçleri uzun olduğu için ayrıntılı bir ödeme planının çıkartılması gerektiğinden şube kanalından şahsen başvuru yapmanız onay sürecinizin kısalmasına , evrak teslimi için yeniden şubeye giderek vakit kaybetmenize engel olacağından http://www.teb.com.tr/sizin-icin/konut-kredisi/ sayfasında yer alan evraklarınızı hazırladıktan sonra Teb bankası şubelerinden başvurunuzu hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Gelir Belgesiz Kredi Alabilir miyim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ