TEB Kredi Hesaplama

Bankalar yılsonu gelmeden tüketici kredileri ile müşterilerine kolaylıklar sağlamaktadırlar. Bu krediler yıl geneline bakıldığında daha uygun olabilmektedir. Şayet sizinde bir ihtiyaca yönelik kredi ihtiyacınız var ise teb kredi hesaplama yöntemini Türkiye Ekonomi Bankası internet adresinden hesaplatabilirsiniz. Sitenin adresinde otomatik buton olarak ihtiyacınız kadar para miktarını yazdıktan sonra kaç aylığına çekmeniz gerektiğini de belirttikten sonra hesaplama butonuna bastığınız takdirde anapara, üzerine gelen komisyon ve ne kadar sürede geri ödeme yapacağınız anında ekrana yansıyacaktır. Bu hesaplamayı internet ortamında 7/24 yapmanız mümkündür.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılmalıdır?

İhtiyaç kredisi talebinde bulunmak için öncelikle ilgili banka ile iletişime geçmek gerekir. İnteraktif bankacılık hesabı olanlar da taleplerini internet üzerinden gerçekleştirdikten sonra sözleşme imzalamak için yine banka şubesine uğramak durumunda kalacaktır. Türkiye Ekonomi Bankası’nın 81 İl ve İlçelerinde şubeleri bulunmaktadır. Güler yüzlü müşteri hizmet temsilcilerinden birine talebinizi dile getirdikten sonra nüfus cüzdan fotokopisi, sabit adresi gösterir belge ve çalışan iseniz bordro değilseniz 2 kefil ile işleminiz başlar. Merkez talebinizi onayladıktan sonra ihtiyacınız olan tüketici kredilerinden ihtiyaç, araç ya da konut birini imzalayacağınız sözleşme ile aynı gün içerisinde alabilirsiniz.

Bankacılık

Bankacılık sektörü kısaca para alış verişinin belli koşullar ile giriş yada çıkışının yapıldığı özel yada yarı özel şirketlerdir. Müşterileri iki şekildedir. Kimi parasını yatırarak hem banka kazanır hem kendi, kimi de para çeker bankaya faizini ödemek koşuluyla. Banka para trafiğinin yapıldığı güvenli adreslerdendir. Havale işlemleri en kısa sürede gerçekleştirilerek karşı hesaba aktarılmaktadır. Tabi buda bir komisyona bağlıdır. Ayrıca değerli eşyaların hırsızlık, yangın vs gibi olaylarda özel kasalarda saklama olanağı sunmaktadır. Bu kiralanan kasalar yıllık cüzi bir ücrete göre kiralanmaktadır. Bankaların denetlenmesi bankacılık üst kurulunca yapılmaktadır.

Örnek Kredi Hesaplama

Öncelikle bankanın internet sitesi tıklanır. Daha sonra kredi hesapla butonu açılır. İhtiyaç duyulan kredi (konut, ihtiyaç, araç) modu seçilerek almak istenilen miktar kısmına miktar, vade kısmına da istediğiniz süre yazılarak hesaplama butonu tıklanır. Gelen sonuç vade, faiz ve geri ödeme miktarı olarak görülür.

Bir önceki yazımız olan ING Bank Paran Burada Değerli Kampanyası başlıklı makalemizde İNG, İNG Bank ve ING bank paran burada değerli kampanyası hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ