TEB Mıknatıs Kredi Başvurusu

Borç yapılandırması vaktiyle alınmış olan kredinin  alındığı tarihteki vade ve faiz oranı ile ödemede güçlük çeken kişilerin yeni bir ödeme planına kavuşturularak borç ödemesi yapmalarına olanak tanıyan bir sistemdir. Bu yapılandırma aynı bankada olabileceği gibi vade ve faiz oranları daha uygun olan farklı bir bankada da yapılabilir. Bankalar müşteri kaybetmek istemediklerinden mevcut krediyi daha uygun vade ve faizle oluşturularak müşteri onayına sunarlar. Bunu yapan bankalardan biri de teb ve mıknatıs  kredi olarak duyurduğu kredidir. Farklı veya aynı bankada var olan borçların daha uygun faiz ve vadelerle bu çatı altında  birleştirilmesi esasına dayanır.

Teb ’den alınacak mıknatıs kredinin kullanılacak vade süresi ile orantılı faiz oranları vardır. Örneğin ;10.000 TL ‘lik kredinin 12 aylık faiz oranı %1.10 olup aylık 906,55 TL’lik ödeme yapılır. Kullanılan kredinin  36 aylık faiz oranı %1.19 olup aylık taksidi 357,20 TL olacaktır. Görüldüğü gibi vade süresi arttığında faiz oranları da artmaktadır. Bu da ödenecek kredinin maliyetini arttıracak özelliktedir. Kullanılan bu kredinin dosya masrafı 105 TL ve yine bu krediye ait hayat sigorta ücreti 76 TL’dir. Hayat sigortasına ait geri kalan tutar kredinin ödenecek tutarı üzerinden hesaplanır.

Bu krediye ait bankanın talep edeceği belgeler nelerdir?

Diğer kredilerde olduğu gibi bu kredide de başvuru yapan kişiden geliri ispatlayıcı birtakım belgeler istenmektedir. Bunlar kişinin maaş müşterisi oluşu veya serbest meslek mensubu oluşuna göre değişen belge sunumu gerektirir. Kişiden kimlik fotokopisi veya bunun yerine geçen ehliyet fotokopisi, maaşlı çalışan ise maaş bordrosu istenir. Maaş bordrosu antetli kağıtla ibraz ediliyorsa belgede imzası olan kişilerin imza sirküleri de bankaya iletilir .Serbest meslek mensubu kişiden ise, vergi levhası ile işletme gelir belgesi veya bilanço talep edilir.

Teb mıknatıs kredi, farklı veya aynı bankada olan borçların yeniden uygun vade ve faiz oranları ile yapılandırılarak ödenmesine fırsat veren bir kredidir. Bu şekilde diğer bankaya olan borç kapatılarak yeni bir kredi ödemesine gidilir. Bu kredi ile ilgili banka şubeleri veya telefon bankacılığı vasıtası ile kredi başvurusunda bulunulabilir. Bankaya 0800 200 0 666 numaralı telefonu arayarak bu kredi ile ilgili bilgileri alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Kadın Girişimci Kredisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ