Telefon Bankacılığı Hakkında

Bankalardan yapılabilen tüm işlemleri tek bir tuşlamayla telefon üzerinden yapma imkanı veren telefon bankacılığı, kolay bir erişim yaratıyor. Telefon bankacılığı hakkında en çok merak edilen, bu kanal üzerinden hangi işlemlerin yapılabileceğidir. Bu konuda geniş bir hizmet yaratmaya çalışan bankalar, şubelerden yapılan birçok işlemi şubelerden yapma şansı veriyor. Kullandığınız bankanın ilgili müşteri temsilcisi numarasını arayarak bulunduğunuz her yerden işlem yapabilirsiniz. 7/24 hizmet veren müşteri temsilcileri, bankanızdaki kayıtlı GSM numarasından sizlere ulaşıyor.

Telefon Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Telefon bankacılığı sisteminden faydalanmak için öncelikle kullandığınız bankanın iletişim numarasını aramanız gerekiyor. Bu kısımda hiçbir tuşlama yapmanıza gerek kalmıyor. Çünkü, karşınıza çıkan müşteri temsilcileri sizlere yapılabilecek tüm işlemleri tek tek sıralıyor. Ancak farklı bir numaradan aradığınız zaman öncelikle kimlik doğrulaması yapmanız gerekecektir. Bu durumda TC kimlik numaranız ile kart numaranız ya da hesap numaranızı tuşlamanız isteniyor. Telefon bankacılığı hizmetlerinden faydalanmak için bankanızın en yakın şubesine başvurmanız yeterlidir. Başvuruyu yaptıktan hemen sonra telefon bankacılığının tüm imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı İle Hangi İşlemler Yapılır?

Telefon bankacılığı sistemi, müşterilere onlarca farklı işlemi yapabilme şansı veriyor. Bu sistem üzerinden hesap işlemleri, para transferi, yatırım işlemleri, şifre işlemleri, kredi kartı işlemleri ve diğer tüm ödeme işlemleri rahatlıkla yapılabiliyor. Ayrıca telefon bankacılığını kullanan kişiler, işlemler için daha düşük komisyon ödeme şansına da sahip oluyor.

Telefon Bankacılığı İçin Ücret Öder miyim?

Telefon bankacılığını kullanmak için yapacağınız tüm başvurular ücretsiz olarak gerçekleşir. Ancak sistemi kullanırken yapacağınız görüşmelerde normal tarife ücreti uygulanır. Sabit telefonlar üzerinden yapacağınız aramalar, şehir içi konuşma ücretleri üzerinden değerlendirilir. Cep telefonları ile yapacağınız görüşmelerde ise kendi GSM operatörünüzün tarifesini kullanırsınız.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Havale İşlemleri başlıklı makalemizde havale, Ziraat Bankası ve Ziraat Bankası havale işlemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ