Ticari Kredi Nedir Nasıl Alınır Şartları Nelerdir?

Son zamanlarda sıkça sorulan sorulardan birisi olan ticari kredi nedir nasıl alınır şartları nelerdir sorusu gündeme geliyor. Ticari kredi, işletmenin kendisini geliştirmek için yapacağı yatırım veya borçları için kullanabileceği kredi ürünüdür. Küçük ticari işletmelerden tutun, büyük holdinglere kadar bütün firmalar bankaların kredilerinden yararlanıyor. İhtiyaç duyulan finansal kaynak, bankalar tarafından karşılanarak belirli vadelere yayılıyor. Bu sayede işletme rahat bir şekilde finansal kaynağa ulaşarak geniş zaman dilimlerinde borçlandığı tutarı geri ödüyor.

Hangi Bankalar Ticari Kredi Veriyor?

Türkiye’de hizmette bulunan hemen hemen tüm bankalar ticari kredi vermektedir. Fakat unutulmaması gereken bazı önemli noktalar vardır. Bankaların faiz veya vade oranları müşterilere göre değişiklik gösterebiliyor. Ticari kredi kullanmak isteyen kişilerin daha önceki zamanlarda hangi banka ile çalıştıysa, ticari kredi başvurusunu yine o bankaya yapması gerekiyor. Özellikle ticari kredi alamayan kişiler için atılması gereken ilk adımlardan birisidir. Bankaları araştırarak en uygun faiz oranını ve aylık maliyet oranınızı hesaplayarak kendinize uygun bir ticari kredi bulabilirsiniz.

Ticari Kredi Nasıl Alınır?

Ticari kredi almanız için öncelikle bir firmaya sahip olmanız gerekiyor. Firmanın bir faaliyette bulunması ve bankalar ile ilişkilerinde herhangi bir sorun olmaması gerekiyor. Firma, bankaların ticari kredilerinden yararlanmak istediği zaman, kredi almak için öncelikli olarak kredi ürününün istediği şartların taşınması gerekiyor. Ayrıca kredi kullanmak için gerekli evrakların temin edilip, bankaya beyan edilmesi gerekiyor. Kredi kullanmak için gerekli evraklar genel olarak firmaya ait imza sirküleri, resmi gazetesi, vergi levhası veya bağlı olduğu ticaret odası kaydı gibi evraklardır. Bu evraklar ile beraber bankanın kredi ürününe başvurabilir ve bankanın uygun gördüğü zaman kredinizi kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SSK Olmayanlara Kredi Çıkar mı? başlıklı makalemizde ssk, SSK koşulu ve ssk olmayanlara kredi çıkar mı? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ