TTNET  Fatura Sorgulama

Ülkemizde internet sağlayıcı firmaların başında gelen TTNET milyonlarca müşterisine hizmet vermektedir. Çeşitli tarifelerde internet hizmetinden yararlanan kullanıcılar aylık olarak fatura tutarlarını ödemek durumundadır. Faturaları takip etmek ve ödemelerini yapmak ise internet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. TTNET fatura sorgulama işlemlerini gerçekleştirerek sizlerde aboneliğinizin üzerine olan faturaları öğrenebilirsiniz.

İnternet üzerinden TTNET fatura sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz bir çok açıdan sizlere fayda sağlayacaktır. Faturanızı ödeyip ödemediğinizi öğrenebilir ve geçmişteki ödediğiniz faturaları inceleyebilirsiniz.

TTNET fatura sorgulama işlemini gerçekleştirmek için buraya(http://www.ttnet.com.tr/bireysel/destek/faturaislemleri/Sayfalar/Faturanizi-Odeyin.aspx) tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada herhangi bir üye giriş işlemi yapmanıza gerek yoktur. Öncelikle sorgu türünü belirlemeniz gerekmektedir. Sizlere ekranda 3 çeşit sorgu türü seçeneği verilmektedir. Bunlar hesap no ile fatura sorgulama, telefon no ile sorgulama, adsl no ile sorgulama seçeneklerinden kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. Gerekli olan numara bilgilerini girdikten sonra yapmanız gereken güvenli kodunu girmek ve devam butonuna tıklamaktır. Bu ekrandan sonra karşınıza eğer varsa hesabınıza ait fatura borçları liste şeklinde sizlere verilecektir. Ayrıca karşınıza çıkan ekrandan kredi kartınız ile ödeme imkanından da yararlanabilirsiniz.

Tercih edeceğiniz bu yöntemde sadece ödenmemiş borçları görebilirsiniz. Eğer geçmişe ait faturalarınızı incelemek istiyorsanız yapmanız gereken TTNET Online İşlem Merkezi’ne giriş yapmaktır. Bu hizmetten yararlanmak için üyelik bilgilerinizin ve şifrenizin olması gerekmektedir. Bu bilgiler ile giriş yaptıktan sonra da TTNET fatura sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yöntemlerin yanı sıra eğer varsa hesabınızın olduğu bankanın internet şubesinden de fatura sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bir çok banka TTNET’in faturalarını tahsil etmektedir. Abone bilgileriniz ile fatura sorgulama işleminiz yapmanız yeterlidir. Bu işlemler sonrasında ödenmemiş bütün borçlarınızı inceleyebilir ve ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.  İnternet bankacılığından sadece ödenmemiş borçlar görüntülenebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Çipli Ehliyet için gerekli evraklar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ