Türkiye Finans EFT Saatleri

Türkiye Finans bankacılık sektöründe katılım bankacılığı ismi ile hizmet veren bankalar arasında yer almaktadır. Müşterilerine tüm bankacılık işlemlerini en kısa sürede ve hızla yapabilmelerini sağlamak adına tüm yenilikleri bünyesine adapte eden banka her geçen gün çok daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

Türkiye Finans üzerinden en sık tercih edilen işlemler tüm bankalarda olduğu gibi para transferi işlemleridir. Diğer bankalar gibi Türkiye Finans Katılım Bankası da havale için herhangi bir işlem saati uygulaması yapmazken EFT için yapmaktadır. Bir bankadan diğer banka hesabına gerçekleştirilen para transferi olarak tanımlanan EFT işlemlerinizi Türkiye Finans Katılım Bankası aracılığı ile yapacaksanız bankanın belirlediği EFT saatlerine dikkat etmeniz gerekmektedir.

            Türkiye Finans Katılım Bankası EFT Saatleri

Türkiye Finans Katılım Bankası EFT saatleri sabah saat 09.00 ile akşam saat 17.00’dir. Hafta içi belirlenmiş olan bu saatlere dek yapacağınız EFT işlemleriniz hızla karşı banka hesabına aktarılacaktır. Gün içerisinde gerçekleştireceğiniz EFT’lerinizin karşı banka hesabına geçmesi maksimum 10 dakikada gerçekleşmektedir. Ancak banka sistemlerinde yaşanan yoğunluklar sebebi ile EFT işlemlerinde bazen aksamalar yaşanabilmektedir. Özellikle de bankaların yarım gün çalıştığı günler, tatillerden bir önceki günler ve Cuma günleri işlem yoğunluklarının rutinin üzerine çıkması halinde banka sistemlerinde yavaşlamalar görülmektedir. Bu yavaşlamalar ise EFT işlemlerinin sonuçlanmasını geciktirebilmektedir.

Şayet EFT işleminizin gerçekleşmesi normal süreçten uzun sürüyorsa mutlaka EFT sorgulama işlemi yaptırmanız gerekmektedir.

            Türkiye Finans Katılım Bankası EFT Sorgulama

Türkiye Finans Katılım Bankası EFT sorgulama işlemi ancak yapmış olduğunuz eft’nin muhatap banka hesabına geçmemsi durumunda gerçekleştirilmektedir. EFT işlemizi bankanın belirlemiş olduğu saat dilimi içerisinde yaptıysanız ve gönderdiğiniz para muhatap banka hesabına geçmediyse ilk olarak parayı gönderdiğiniz bilgileri gözden geçirmeniz gerekir. Hesap bilgilerinde hiçbir yanlış ya da eksik bulunmuyorsa Türkiye Finans müşteri temsilcileri ile telefon bankacılığı ya da şubeler üzerinden irtibata geçerek EFT’nizi sorgulatabilirsiniz. Banka gerekli sorgulamaları yaptıktan sonra hata kendilerinden kaynaklanıyorsa hızla düzeltme yoluna gider. Ancak sorunun kendi bankanızdan kaynaklanmaması halinde ise muhatap banka yetkilileri ile görüşmeniz gerekmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Şekerbank EFT Saatleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ