Türkiye Finans Kredi Kartı Başvuru Sonucu Nasıl Sorgulanır?

Türkiye Finans kredi kartı başvuru sonucu nasıl sorgulanır sorunuzun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Türkiye Finans kredi kartı başvurusu yapmışsanız ve banka sizlere herhangi bir şekilde başvuru sonucu ile ilgili dönüş yapmamışsa kredi kartı başvurunuzun sonucunu kendiniz öğrenebilirsiniz. Genel olarak bankalar kredi kartı başvurusu sonrasında sonucu kısa bir süre içerisinde iletmektedir. Ancak bazı durumlarda yoğunluk nedeni ile kredi kartı başvuru sonuçlarının bildirilmesi gecikmektedir.

Kredi kartı başvuru sonrasında banka en fazla 3 iş günü içerisinde kredi kartı başvurunuzu incelemektedir. İnceleme sonrasında eğer kredi kartı başvurunuz olumlu cevaplanırsa sizlere bildirilmektedir. Daha sonrasında bir hafta gibi bir süre içerisinde kartınız sizlere ulaşmaktadır.

Türkiye Finans kredi kartı başvuru sonucu öğrenme işlemi için yapmanız gereken öncelikle telefon bankacılığı ile görüşmektir. Telefon bankacılığına bağlandığınızda kredi kartı başvurusu yaptığınızı ve durumunu öğrenmek istediğinizi bildirmeniz yeterlidir. Müşteri temsilcisi gerekli incelemeler sonrasında sizlere gerekenli bilgileri verecektir. Verilen bilgilerde eğer kredi kartı başvurunuzun olumlu bir şekilde sonuçlandığı bildirilirse bankanın şubesine giderek gerekli işlemleri yaptırmalısınız. Daha sonra kredi kartı basım işlemleri başlayacak ve kredi kartınız sizlere iletilecektir.

Türkiye Finans kredi kartı başvuru sonucu sorgulama işlemi için ayrıca başvuru yaptığınız Türkiye Finans şubesi ile de iletişime geçebilirsiniz. Kredi kartı başvuru işlemleri ile yetkili personel ile görüşmeniz yeterlidir. Banka çalışanı sizin vatandaşlık numaranızdan yapacağı inceleme ile kredi kartı başvuru durumunuzun son hali ile ilgili gerekli bilgileri sizlere iletecektir. Bankanın şubelerinden sorgulamada detaylı bilgi alabilirsiniz. Eğer onaylanmamışsa onaylanmama sebebini de öğrenebilirsiniz.

Kredi kartı başvurunuz eğer olumlu ise kredi kartı basım işlemlerine geçilecektir. Kredi kartı sizlere ulaştığında ise kartınıza alışverişlerinizde kullanacağınız bir şifre belirlemeniz gerekmektedir. Şifre belirleme sonrasında hemen alışverişe başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sanal Kredi Kartı Nedir? başlıklı makalemizde sanal kart kapama ve sanal kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mehmet dedi ki:

    kredi kartı başvuru sonucunu öğrenme

BİR YORUM YAZ