Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar

Ülkemizde bankacılık sektöründe hizmet veren bankalar her geçen gün insanların artan borçları yüzünden istedikleri kar oranlarını yakalayamamaktadırlar. Bu durumda farklı alanlarda bulunan kar sağlayacak müşterilere ulaşmayı hedefleyen bankalar, ülkemizde öğrencileri hedef almış durumdadır. Bankalar, özellikle üniversite öğrencilerini aylık düzenli burs/kredi  gelirleri ve ailelerinden almış oldukları destekler sayesinde belirli gelirleri oldukları için potansiyel müşteri olarak görürler ve öğrenci kredi kartı ürünleri kullandırmaktadırlar. Birçok banka özellikle üniversite gençliğine özel,  kredi kartı ürünleri kullandırır. Öğrencilerin banka şubelerine gelip kredi kartı talep etmesi durumunda 1 hafta 10 gün içerisinde adresine gönderilir. Sinema, gıda ,oyun, alışveriş vb. daha birçok alanda rahatlıkla kullanılabilir. Aynı zamanda bazı kredi kartlarında kendine özel bonus ve kampanya seçenekleri mevcuttur.

Üniversite öğrencilerine ilk olarak kredi kartları HSBC ve İş Bankası tarafından verilmeye başlamıştır. Finansal kuruluşların gençler için hazırlamış olduğu kredi kartları şu şekilde sıralanmaktadır: İş Bankası İş’te üniversiteli, TEB Bankası ÜniversiTEB, Ziraat Bankası Genç Bankkart, Akbank Axess Eksi26 ,HSBC Campus ,Yapı kredi Bankası Play Card , Garanti Bankası Genç Kredi Kartı , Finansbank Card Finans Go Kredi Kartı , Vakıf Bankası Like Card, HSBC – Advantage Campus, HSBC- Advantage Concept üniversiteli, Denizbank D- Şarj Kredi Kartı, ve HSBC Advantage Hızz Kredi Kartları.

Öğrencilere verilen bu kredi kartları genellikle 250 TL limitten başlayarak 1000 TL ve üzerine kadar limitlelerle kullandırılabilir. Bankaların tanıdığı bu kredi kartı ürünleri genellikle 19 – 25 yaş arasında değişir. Ayrıca yüksek lisans ve doktora öğrencilerine kredi kartı kullandıran bankalar mevcuttur. Ayrıca bu ürünleri kullanmak isteyen üniversite öğrencileri kefilsiz bir şekilde bu ürünlere sahip olabilirler.

Bir önceki yazımız olan Kredi Taksitleri Gecikirse Ne Olur ? başlıklı makalemizde kredi kartı takitimi ödeyemedim hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ