Vadesiz Hesap Nasıl Açılır?

 2000’li yılların başında yaşanan finansal krizler ülkemiz ekonomisini oldukça etkilemiş, ülke insanının maddi anlamda fakirleşmesine yol açmıştı. 90’lı yılların devamlı koalisyonla geçilen ortamının üzerine bu maddi krizler de eklenince birçok banka çaresiz durumu düşmüştü.

Ancak yıllar geçtikçe bu kara bulutların ortadan kalkmasıyla bankalar ve müşterileri arasındaki iletişim ve alışveriş gayet olumlu bir hal almaya başlamıştı. Birçok aile yaşantısını bu bankalardan aldığı krediler sayesinde devam ettirirken, bankalar da bu işlemler için kolaylık sağlar hale gelmişti.

Yıllar geçtikçe bu durum karşılıklı olarak böyle devam ederken, genç neslin yaş anlamında reşit duruma gelmesiyle bankacılık adına öğrenilmesi ve öğretilmesi gereken bilgiler de artar hale geldi.

Yalnızca genç nesil için değil, teknolojiyle ve bu tür yeni usullerle henüz tanışamayan vatandaşlarımız da bazı bilgileri sorgular ve arar hale geldi.

Bizde bu yazımızda, bankada bir hesaba sahip olmayan vatandaşlarımızın bu işlemi nasıl yapacağına dair bilgiler vereceğiz.

Vadesiz hesap açmak için neler yapmak gerekiyor?

Bankalar her zaman kendilerini tercih eden yeni müşterileri için kolaylık sağlamaktadır. Bu kolaylıkların başında başvuruların ya da taleplerin daha hızlı işleme alınması geliyor. Geçmişte yaşanan bol belgeli ve uzun saatler süren işlemlerin yerini 10 dakika süren onaylama işleri almış durumda.

 

İşte bu onaylama işlemlerinin yapıldığı temel işlemlerden birisi de vadesiz hesap açma hakkınızdır. Yeni bir vadesiz hesap açmak isteyen vatandaşımızın yapacağı işlemler çok basit.

Önce vadesiz hesabın açılacağı bankayı belirtmek gerekiyor. Bu işlemin ardından bu belirlenen bankanın herhangi bir şubesine vadesiz hesap açma isteğiyle başvurmak geliyor. Başvuru sırasında T.C kimlik numaranızın üzerinde yazılı olduğu nüfus cüzdanınızın yanı sıra oturduğunuz evi göstermesi için adınıza düzenlenen bir fatura ya da ikamet belgesi götürmeniz yeterli olacaktır.

Kimliğinizi ve ikamet ya da faturanızı götürdüğünüz takdirde yaklaşık 10 dakika sürecek bir işlemle vadesiz hesap sahibi olabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için başvurmayı düşündüğünüz bankanın herhangi bir şubesine gidebilirsiniz. Aynı bilgi hizmetini internet ve telefon bankacılığı yoluyla almanız da mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Aktifbank İban Sorgulama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ