Vakıfbank Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir

Kredi başvuru işlemlerinde meblağ olarak yüksek olan kredilerin değerlendirme süreçleri diğer kredilere nazaran daha uzun sürebilmektedir. Bu nedenle birçok banka kredi başvuru sonucunu öğrenmek için müşterilerinin  banka şubelerine kadar yormadan kısa yoldan sorgulama yapıp , başvurusu sonucu öğrenebilecekleri kanallardan destek vermektedirler. Bu sayede kredi başvurusu yapan banka müşterileri zorlanmadan sonuçları ile ilgili bilgi sahibi olarak kısa sürede onaylanan kredi miktarını kullanmak için banka şubelerine yönelmektedir. Onaylanan kredinin kullanılmaması ortalama 15 gün içinde onaylanan miktarın iptaline , yeniden kullanım için yeniden başvuru yapılması gerekliliğine neden olmaktadır. Alternatif başvuru sorgulama kanallarının varlığı başvuru sahiplerinin daha erken haberdar olup kredi kullanımlarını hemen gerçekleştirmelerini sağlamaktadır.

Kamunun öncü bankalarından biri olan Vakıf Bank, kamu bankaları özel bankalara oranla kredi başvurularında daha yavaş hareket etseler dahi verdiği hızlı hizmet ile fark yaratmaktadır. Sunduğu başvuru durum sorgulama kanalları ile müşterilerinin kredi başvuru sonuçlarından hızlıca öğrenmelerini sağlayan Vakıf Bank kredi kullanımları için başvurusu onaylanan müşterilerini bankaya davet etmektedir. Başvuru sahibi sorgulama yapmasa dahi onay sürecinin ardından sms yolu ile bilgilendirilmektedir ancak sms’in ulaşmaması müşterinin sms ‘i görmemesi gibi olasılıklar nedeniyle başvuru sonuçlarının da sorgulanabileceği kanallardan daha hızlı cevap edinilebilir.

 

Öncelikle Vakıf Bank bireysel müşterilerinin kolay sorgulama yapmaları için https://subesiz2.vakifbank.com.tr/onlinekredi/kredisorgu.htm  adresini oluşturmuştur. Bu sayede internet kullanan her başvuru sahibi sadece TC kimlik numarası ve cep telefonu numarasını girerek ilgili sayfa üzerinden başvuru sonucunu öğrenebilir. Bu iki bilginin sonucu öğrenmek için mutlaka doldurulması gerekmektedir.

 

Vakıf bank’ın kampanya kapsamında sunduğu parmağınızın ucunda ki kredi başvurusunda ise cep telefonu, ATM ve web kanallarından yapılan kredi başvurusunu sonucu 5 dakika içinde cep telefonunuza sms olarak iletildiği için ayrıca sorgulama yapılmasına gerek yoktur.Bu bilginin ulaşmaması halinde hem belirttiğimiz kredi sorgu linkinden destek alabilir hem de diğer başvuru kanallarını kullanabilirsiniz.

 

Vakıf Bank kredi sonuç durumunu sorgulayabileceğini bir diğer kanal müşteri hizmetleri çağrı merkezidir. Sabit telefon ve cep telefonlarından 0850 222 0 724 numaralı Vakıf Bank çağrı merkezini aradığınızda sesli yanıt sistemi üzerinden kredi adımını tıklayarak başvuru durumunuzu sorgulamanız mümkün.Sesli yanıt sistemi üzerinden başvuru durumunuzla ilgili bilgi verildiği için temsilciye bağlanmak üzere beklemeden sonuç durumunuzu öğrenmeniz mümkün.

Vakıf Bank’ın internet bankacılığını kullanan bir Vakıf Bank müşterisi iseniz kullanıcı adı ve şifreniz ile internet bankacılığına giriş yaparak başvuru durumunuzu öğrenebilirsiniz.

Başvuru sonuç durumunu öğrenebileceğiniz bir diğer kanal ise şubedir.Şubeye gittiğinizde gişede durmayan ayrı masası olan müşteri temsilcilerinden sıra alarak başvuru durumunuzu öğrenip olumlu ise anında kullanım sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cumartesi Günü Açık Olan Bankalar başlıklı makalemizde avm açık banka, cumartesi açık banka ve haftasonu açık bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ