Vakıfbank’tan Çiftçilere Hasat Dönemi Kampanyası

Vakıf kaynaklarının en iyi şekilde değerlendirilmesi için 1954 yılında kuruluşu gerçekleştirilen Vakıfbank bireysel ve ticari bankacılık, sermaye piyasası faaliyetleri ile yatırım bankacılığı, factoring, sigortacılık gibi oldukça geniş yelpazede hizmet veren bir bankadır. Toplum içinde yer alan farklı sektörde çalışan kişilere sunduğu kredilerle öne çıkan Vakıfbank çiftçilere özel sunduğu kredilerle rahat bir üretim dönemi geçirmelerini sağlar.

Çiftçilik faaliyetini küçük ve büyükbaş hayvancılıktan, bitkisel üretim ve seracılık faaliyetleri ile kümes hayvancılığı gibi alanlarda yürüten çiftçilere uygun ödeme koşullarında kredi kullanım imkanı tanınmaktadır. Banka ,çiftçinin işletme ve yatırım kredisi gibi gider alanlarında ortaya çıkacak maliyet unsurlarını uygun kredi koşullarıyla finanse etmektedir

Kampanyanın çiftçiye sunduğu avantajlar nelerdir?

Tarımsal faaliyetle uğraşan çiftçi kullandığı krediyi hasat zamanı ile uyumlu olacak dönemülerde geri ödemesini yaparak gerçekleştirir

Bu kredi kampanyası bitkisel üretimden ,faaliyet alanı hayvancılık olan çiftçilere farklı seçenekte sunulan krediler ile özel çözümler getirilmektedir.

Gübre, yem gibi giderlerin yani sıra hayvan alımlarına yönelik giderler de finanse edilir. İşletmesini büyütmek ve yatırım faaliyetlerinde bulunmak isteyenlere özel kredi imkanı da sunulmaktadır

Üretimin gerçekleştirilmesine yönelik olarak alınacak traktör, arazi ve diğer tarım faaliyetine yönelik ekipman giderleri de banka tarafından uzun vadeli kredi seçenekleri ile finanse edilir.

Vakıfbank ‘ın kredi ,sigorta ürünleri ve kartları hakkında neler söylenebilir?

Bitkisel üretim  kredileri, sera Kredisi, süt hayvancılığı kredisi ,besi hayvancılığı kredisi, kümes hayvancılığı kredisi, arıcılık kredisi, su ürünleri yetiştiriciliği kredisi, sözleşmeli üretim kredisi bankanın işletme kredisi grubunda yer alan kredileridir. Yatırıma yönelik verilecek olan krediler ise; arazi ve arsa alımına yönelik krediler, traktör alımına yönelik krediler, ekipman alımına yönelik krediler, ıpard projelerine yönelik krediler, araç kredileri. Banka tarafından çiftçi müşterilerine özel çıkartılan kartlar; TMO kart: bu kart ile çiftçiler toprak mahsulleri ofisine sattıkları arpa,buğday,mısır gibi ürünlerin satış bedelini bu kart hesaplarında anında bulabilirler. Tarım kredili bankomat ile her türlü ihtiyaçlar için çözüm bulunabilir. Tarım kart ile; anlaşmalı bankalarda 6 aya varan faizsiz işlem yapma ve yılda bir kere borç ödeme imkanı olan bir karttır. Vakıfbank tarsim sigorta ile hayvanlarınızın ve bitkisel ürünlerinizin herhangi bir hastalıkla ve karşılaşma riski bu sigorta ile güvence altına alınır. Bitkisel ürün sigortası, su ürünleri hayat sigortası, sera sigortası, büyükbaş hayvan hayat sigortası, küçükbaş hayvan hayat sigortası, arıcılık sigortası, kümes hayvanları hayat sigortası gibi krediler çiftçilere karşılaşılabilecek risklere karşı güvence veren bir kredidir.

Vakıfbank’ın çiftçilere yönelik yürüttüğü bu kampanya ile pekçok gider kalemi kredi konusu yapılabilir. Hasat zamanıyla orantılı ödeme süreleri çiftçilerin kullandığı kredilerin geri ödemesinde rahat bir dönem geçirmesini sağlar. İşletmesini büyütmek ve yatırım yapmak isteyenler bu faaliyetleri için oluşacak giderlerini hasat dönemi kampanyasına başvuruda bulunarak alabilirler.

Bir önceki yazımız olan İkinci El Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ