Vatan Taksitli Telefon Nasıl Alınır?

Kredi ve kredi kartlarına yönelik taksit sınırlandırması tüketiciyi oldukça etkilemiş çeşitli alternatif yollarla bu sınırlandırmadan kurtulmanın yollarını arar hale gelmiştir. Cep telefonuna taksit uygulamasının tamamen kaldırılması bankalar ve firmalar tarafından farklı çözüm yollarının devreye konulmasına neden olmaktadır. Bunlardan biri de Odeabank ve vatan bilgisayar arasında yapılan bir anlaşma gereği cep telefonuna yönelik alimin banka tarafından kredilendirilerek tüketiciye sunulması şeklinde olmaktadır

Cep telefonu satışlarında kredi kartına taksit uygulamasının kaldırılması banka ve telefon satışı yapan firmaların gelirinde önemli bir gerileme yaşatmış bu da ortak hareket ederek bu durumu aşma yoluna girmelerine neden olmuştur. Odeabank ve vatan bilgisayar arasında yapılan kredi kampanyası ile ilgili firmadan alınacak cep telefonu tüketiciye 12 aya kadar varan vade ile  %3.9 farkla verilebilmektedir. Yani 1000 TL’ye alınacak olan bir telefon kişiye 1039 liraya mal olacaktır. Bu kredi tutarı başvurunun kabulünden sonra banka tarafından tüketiciye verilecek tüketici de  ilgili taksitleri bankaya ödeyerek krediyi tamamen kapatacaktır.

Bu krediye başvuru nasıl gerçekleşir?

Kredi başvurusu için ilk olarak ön başvuru niteliğinde olan başvurunun gerçekleştirilmesi gerekir. Banka tarafından kesin onayın gerçekleşmesi için banka tarafından telefon vasıtası ile iletişime geçilerek istenen bilgilerin iletilmesi gerekir. Bunun için;

Vatan yazıp arada boşluk bırakarak T.C KİMLİK NUMARANIZ ‘ı yazmalı ve tekrar boşluk bırakarak  ALIŞVERİŞ Tutar’ınızı yazarak 8444’e SMS göndermelisiniz

Telefonda banka görevlisi ile yapılacak görüşmede kişisel bilgiler ile taksit tutarı gibi bilgiler konuşularak karara varılır.

Kredi başvurusu için bir sınırlandırma var mi?

Krediye yönelik sınırlandırma ürün alımına yönelik miktarın belirtilen sınırın altında olmaması şeklindedir. Bunun için belirlenen miktar 600 TL olup bu miktarın altında kalan alımlar için banka tarafından kredi tahsisi yapılmaz.

Kredi kullanımı ilk Banka tarafından onay verildikten sonra tüketici vatan bilgisayarın Topkapı, Bostancı, İzmir Bornova, Ankara Söğüt özü, Bursa Nilüfer ve Adana mağazalarına nüfus cüzdanı ile birlikte giderek ürün alımını gerçekleştirebilir. Ürün alımlarına yönelik detaylı bilgi mağazalara gidilerek edinilebilir .

Vatan bilgisayar ve  Odeabank arasında cep telefonu satışlarına yönelik yapılan kredi anlaşması belli tutarın üzerinde yapılan ürün alımları için geçerli olmakta ve kredi başvurusu için bankaya sms vasıtası ile ön başvuru kabul edilmektedir. Kampanya vatan bilgisayarın belirli mağazaları için geçerli olmakta ve kullanımı yapılan kredinin cep telefonu alımları bu mağazalardan yapılmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Vakıfbank Kredili Bankomat Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ