Yapı Kredi Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusu işleminde en seçici olan bankalardan biri olarak bilinene yapı kredi cazip vadeleri ve esnek geri ödeme planları ile banka müşterilerinin en çok çalışmayı istediği bankalar arasındadır.Kredi şimdi isimli hızlı kredi başvuru panelleri sayesinde Yapı kredi bankası ile çalışmak isteyen müşterilerin başvuru işlemleri son derece kolay gerçekleşmektedir

Hem ev kredisi hem de ihtiyaç kredisi başvurularınızı kredi şimdi hizmeti ile bir çok alternatif kanaldan yapabilirsiniz. Bilindiği üzere SMS kredi başvuruları hızlı sonuç almak için en etkili kredi başvuru kanallarından biridir.Yapı Kredi bankasının kredi ürününe SMS ile başvurmak için “Kredi türü (boşluk)Tc kimlik numarası (boşluk) Aylık net gelir bilginiz” formatında ilgili bilgileri 4411 numaralı kısa mesaj hattına mesaj olarak iletmeniz yeterli olmaktadır.Kredi türü alanına bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız “bireysel” konut kredisi başvurusu yapacaksanız “konut” yazamanız gerekmektedir. SMS ile yaptığınız kredi başvurularında beyan ettiğiniz aylık gelirinizi belgelemeniz istenileceğinden belgelenebilir gelir miktarınızı yazmalısınız.

Yapı kredi bankasının kredi ürünü için tercih edebileceğiniz bir diğer kredi şimdi kanalı web üzerinden yapacağınız başvurulardır. https://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/krediler/bireysel-ihtiyac-konut-kredisi-basvuru.aspx linki üzerinden il adımda Tc kimlik numaranız doğum tarihiniz cep telefonu , iş telefonu ve ev telefonu  bilgileriniz ise kredi başvuru işleminize başladıktan sonra kredi talebi adımında gelir bilginiz , almak istediğiniz kredi türü , kredi miktarı gibi bilgileri girerek başvurunuzu tamamlamanız mümkün.Başvuru işleminizi sonucu maksimum 10 dakika içinde giriş yapmış olduğunuz cep telefonunuza kısa mesaj ile iletilecetir.Ön onay yada onay aldığınız zaman gereken evraklarla ile şubeye gidip kredi kullanım işleminizi sağlayabilirsiniz..

Yapı Kredi bankasının müşteri olsun olmasın tüm kredi başvurusu yapmak isteyen müşterilerine sunduğu diğer başvuru kanalı ise ATM’lerdir.Yapı kredi bankası müşterisi iseniz fazla bilgi girişi yapmamak adına kartınızla başvuru menüsüne ulaşabilir eğer banka müşterisi değilseniz giriş tuşuna basarak başvurunuzu sağlayabilirsiniz. Başvuru işleminiz web kredi türünde olduğu gibi kısa mesaj ile cep telefonunuza gelecek kredi başvuru sonucunuz ile sonuçlanacaktır.Eğer onay alırsanız gene evraklarınızla beraber şubeye giderek kullanım sağlayabilir i, ön onay aldıysanız banka şubesine giderek kesin onay için temin etmeniz gereken evraklar ile ilgili müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri Telefon Çağrı Merkezi İletişim Numarası başlıklı makalemizde garanti müşteri hizmetlerine bağlanma hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ