Yapı Kredi Bankası Swift Kodu

1944 yılında kurulmuş olan ve faaliyetlerine devam eden Yapı Kredi bankası, tüm dünya ülkelerinin kullanmış olduğu swift uygulamasını kendi internet bankacılığı ve şubeleri ile kullanıyor. Swift kodu tüm dünyada 11 rakamdan oluşan kod numarası kullanarak oluşturuluyor. İlk dört hanesi banka isminden oluşan bu kod, sonraki iki hane ise ülke kodu ve en son iki hanesi yerel kodu ifade ediyor. Yapı kredi bankası swift kodu, YAPITRIS olarak belirlendi. Bu kod 8 haneli olarak belirlenerek, sonuna getirilecek iki veya üç haneli alan transferinin yapılacağı dövizin cinsine göre yazılıyor. Doviz, dolar veya euro cinsinden bir değerse kodun sonuna xxx yazılıyor. Transfer edilecek döviz KWD, AUD, CHF, GBP, JPY, SEK, NOK, DKK cinsinden bir değer ise bu kodun sonuna FEX ekleniyor. Ve yeni kod YAPITRISFEX olarak oluşturuluyor.

Yapı Kredi Bankası Döviz Transferi İçin Gerekli Olan Bilgiler

Öncelikli olarak kişinin adı soyadı ve adres bilgisi gerekiyor. Alıcı bankanın swift kodu bilgisi de önemli olarak bilinmeli. Eğer bilmiyorsanız bankanın bulunduğu ülke, şehir ve banka adı gerekiyor. Bunun dışında iban numarası ve hesap numarası, döviz transferinin gerçekleştirilmesini istediğiniz tarih ve işlem ücretinin kesilmesi için hesap gerekiyor.

Yurtdışı Döviz Transferinde Gerekli Olan Bilgiler

Yine ad soyad bilginiz, hesaba yönelik iban numarası ve bankanın swift numarası gerekiyor. Yapı kredi bankası transfer işlemlerini 16.45’e kadar kabul ediyor ve 2 iş günü içerisinde transferi gerçekleştiriyor. Bu saatten sonra yapılacak olan işlemlerde ileri tarihli işlem olarak kabul ediliyor ve transfer süresi biraz daha uzuyor. Transfer işlemlerinize ait olan ücretlendirme yapılır ve vadesiz hesabınız üzerinden bu kesinti yapılacaktır.

Bir önceki yazımız olan ING Bank Altın Hediyeli Emekli Kredisi başlıklı makalemizde İNG, Ing Bank altın hediyeli emekli kredisi ve kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ