Ziraat Bankası Atm İşlemleri

Ziraat bankası ATM aracılığıyla Banka kartınız ile veya kartsız olarak pek çok işlem gerçekleştirebilirsiniz. Banka kartı ile para çekme, para yatırma, fatura ve kredi kartı ödemesi, SGK ödemesi, anlaşmalı kurum ödemeleri, cep telefonu TL yükleme, IBAN sorgulama gibi işlemler yapılabiliyor. Kartsız olarak da para çekme, para yatırma, döviz işlemleri, kredi kartı borç ödeme, fatura ve kurum ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ATM’den Kartsız Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

ATM’den kartsız işlem menüsüne giriş yapılarak sistemde kayıtlı cep telefonu numarası ve TC numarası girilir. Ekranda mevcut kartlar listelenir ve işlem yapılacak kart seçilip, kartın şifresi girildikten sonra cep telefonunuza SMS ile şifre gönderilir. Gelen şifre ile doğrulama yapıldıktan sonra işlemin yapılacağı hesap seçilir, tutar bilgisi girilip onaylandıktan sonra işlem tamamlanır.

Kartsız para çekme başvuru yapmak çok kolay. Başvurunuzu Ziraat bankası şubeleri, ATM’ler ve internet şubesinden yapabilirsiniz. Başvuru için kullanılacak kartın aktif olması, şifrenin bilinmesi ve bankada kayıtlı cep telefonu numaranızın güncel olması yeterli.

ATM’den Günlük Para Çekme Limiti

Ziraat bankası ATM’lerinde günlük para çekme limiti banka kartı ile 1500 TL, kartsız işlem olarak ise 500 TL’dir. Bu tutarın üzerindeki işlemleriniz için komisyon ödeyerek nakit çekimi yapabilirsiniz. Ayrıca Ziraat bankasından emekli maaşı alan müşteriler için 1500 TL limiti bulunmamaktadır. ATM’den günlük para yatırma limiti ise 20,000 TL’dir.

ATM’lerden banka hesabınıza ya da kredi kartınıza yatırdığınız paralar hemen hesabınıza yansır. Para yatırma özelliği olan ATM’lerden kartsız işlemlerden döviz bozdurabilirsiniz.

Ziraat bankası ATM’lerinde başvuru işlemleri menüsünden kredi kartı başvurusu, limit artırımı ve bireysel kredi (Tüketici, Konut, Taşıt) başvurusu yapabilirsiniz.

Avuç İçi İşlem Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Avuç içi işlem başvurusu şubelerden yapılabiliyor. Avuç içi işlemin kartsız işlemden farkı aktif bir banka kartı olma zorunluluğu olmasıdır. Avuç içi ile işlem özelliği olan ATM’lerden avuç içi ile işlem yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İnternet Bankacılığı Hakkında başlıklı makalemizde internet, internet bankacılığı ve İnternet Bankacılığı Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ