Ziraat Bankası Atm’sinden Emekli Maaşı Nasıl Çekilir

Emeklilerin maaş dönemlerinde en önemli kaygısı elbette maaşlarını tam ve zamanında çekebilmektir. Bu nedenle bankaların çoğunda olduğu gibi Ziraat Bankasında da emeklilerin maaşlarını gerek şubelerden gerekse de ATM’ler kanalıyla çekmesine imkan tanınmaktadır. Özellikle mesai saatleri dışında veya mesai günleri dışında birçok bankacılık hizmetinin yapılmasını sağlayan ATM’ler aracılığıyla da emekli maaşları çekilebilir. Ziraat bankası atm sinden emekli maaşı nasıl çekilir sorusuna yanıt vermek oldukça kolaydır.

Banka Kartınız Olmalıdır

Tüm bankalarda olduğu gibi Ziraat Bankası emekli maaşlarınızın bulunduğu hesaplardan para çekmeniz için bir hesap yani banka kartınız olmalıdır. Genel olarak bankamatik olarak adlandırılan bu kartlar maaş hesaplarına bağlı olan ve banka işlemlerini yapmaya yarayan kartlardır. Banka kartı olmadan maaş hesaplarından para çekme işlemi yapılamaz. Bu durumda ancak bankanın şubelerindeki gişelerden maaşlar, mesai gün ve saatleri içerisinde çekilebilir. Ziraat Bankası maaş hesabına ait bankamatiği bulunan kişi, dilediği gün ve saatte, maaş bakiyesi yeterli olması durumunda ATM’lerden hesabındaki parayı çekebilmektedir. Bunun için Ziraat Bankası ATM’lerinden birine gidilmeli, kart girişi yapılarak bankamatiğe ait şifrenin girilmesi gerekir. Ardından ekrana yansıyan hesap bakiyesi üzerinden ister tamamı istenirse de belirli bir tutar girişi yapılarak işlem onaylanır. Bu şekilde emekli maaş çekim işlemi gerçekleştirilmiş olur.

7/24 Atm’lerden Para Çekme İşlemi

Bankamatik kullanımı sayesinde istenilen gün ve saatte para çekme işlemi gerçekleştirilebilir. Bu nedenle emekli maaşı için bankalar önünde kuyruk olması veya emeklilerin maaşlarını çekmek için saatlerce sıra beklemesi de engellenmiş olur. Genellikle mesai saatleri içerisinde Ziraat Bankası ATM’lerinden maaşlarını çekmek isteyen emeklilerin maaşlarını farklı gün ve saatlerde de çekebilme kolaylığı sağlanmaktadır. Bunun içinse emekli maaşına bağlı bir banka kartının mutlaka bulunması ve şifresinin düzgün girilerek ATM’lerden bakiyenin çekilmesi gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Bankası Swift Kodu başlıklı makalemizde swift, swift numarası ve Yapı kredi bankası swift kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ