Ziraat Bankası Bankkart Özellikleri

Kamu bankalarından biri olan ziraat bankası toplumun her kesiminde yer alan kişiler için farklı özelliklere sahip ürünler tasarlayarak müşteri memnuniyet ve ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışmaktadır. Bunlardan biri olan ziraat bankası bankkart ,harcama yaptıkça veya birikimler üzerinden getiri sağlayan bir kart özelliğindedir.

Ziraat bankası bankkart alışveriş yaptıkça ödül para kazandıran bir karttır .Bu kart sahibi olmamakla birlikte bu bankaya ait bankkart sahibi iseniz bu karta kazandıran banka kartı özelliği kazandırarak siz de bu karta ait ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.Yurtiçi,yurtdışı,internet üzerinden yapılan alışverişlerde alışveriş tutarının %0,50’si kadar olan tutar ödül tutar olarak hesaba aktarılır. Bu kartı aktif tutabilmek için yapılacak olan şey her ay en az bir alışveriş işlemi yapmak olacaktır.

Bankkart sahibi olan biri bu karta kazandıran banka kartı özelliği nasıl kazandırır?

Bu karta sahibi olan kişiler karta kazandıran banka kartı özelliği kazandırmak isterlerse kazandıran yazıp arada bir boşluk bırakarak kartın son 4 hanesini yazarak 4747’ye göndermeleri gerekir. Eğer bu banka kartı sahibi değilseniz kart başvurusu sırasında  kartın kazandıran banka kartı özelliğinde olması istenmelidir.

Bankkart sahiplerinin hesaplarına yönelik günlük faiz alabilmesi için gereken limit nedir?

Bu hesap sahibi kişilerin en az 250 TL’lik bakiyesinin olması en fazla 2.500 TL’lik  kısmına da faiz işletilir. Bu tutarlar minimum ve maksimum tutarlardır. Yani bu tutardan az olan meblağlar ile bu tutardan fazla olan tutarlara yönelik günlük faiz işletilmesi sözkonusu değildir. Yine günlük faiz işletilmesine yönelik olarak 23.59 ila 17.00 saatleri arası getirilen kısıtlamalar arasındadır.23.59 günlük faiz işletilmesi için geçerli olan saat iken 17.00’dan sonra hesaba yatırılacak olan paralar için faiz hesaplaması yapılmayacaktır.

Karta yönelik aylık kazanç miktarı nasıl öğrenilir?

Karta yönelik kazanç bilgisi, ATM’ler ve müşteri iletişim merkezi vasıtası ile veya sms kanalı ile öğrenilebilir. Sms vasıtası ile öğrenilecek olan bilgi için kazanç yazıp bir boşluk bırakarak  kartın son dört hanesini girerek 4747’ye gönderilmesi gerekir. Hesaba yönelik kazanç bilgisi cebinize gelecek 1 sms karşılığında ücretlendirilecektir.

Ziraat bankası  bankkart sahibi olabilmek için kart başvurusu sırasında kartın kazandıran   banka kartı özelliklerine sahip olması talebinde bulunulur. Bu kartın iki farklı kazanç kalemi vardır. Birincisi, alışverişler sonrası verilecek ödül puanlar diğeri ise hesaba işletilecek günlük faiz uygulamasıdır. Bu karta sahip olan biri kartını sms vasıtası ile kazandıran bankakartı olma özelliğine kavuşturabilir. Yine aynı yolla kartta biriken puan ve günlük işleyen faiz miktarı öğrenilebilir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kullanımında Hane Halkından Kefil Zorunluluğu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ