Ziraat Bankası Eft Saatleri

Artık hemen hemen tüm banka müşterilerinin bildiği gibi Elektronik fon transferinin kısaltması olan EFT bir banka hesabından farklı bir bankada bulunan hesaba yapılan para transferlerine verilen isimdir. Şayet ziraat bankası müşterisi iseniz bankanın farklı şubelerine yapacağınız para transferlerini diğer bankalarda olduğu gibi günün her saati yapabilirsiniz. Ancak Ziraat Bankası hesabınızdan başka bir banka hesabına gerçekleştireceğiniz para transfer işlemlerinizi ise EFT saatleri arasından yapmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası EFT saatleri dâhilinde gerçekleştirdiğiniz tüm para transferleriniz aynı anda karşı banka hesabına geçmektedir.

Ancak Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası tarafından belirlenmiş olan EFT saatleri dışında farklı bir banka hesabına geçeceğiniz para transferleriniz ancak bir sonraki mesai gününde saat 10.30’dan sonra hesaba geçmektedir. Bu nedenle banka üzerinden gerçekleştireceğiniz para transferlerinizde bu ayrıntıyı dikkate almanız gerekmektedir. Aksi halde mağduriyetler ile karşılaşabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası EFT Saatleri

            Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası hesaplarınızdan yapacağınız EFT işlemlerinizin aynı gün içerisinde muhatap banka hesabına geçmesini istiyorsanız EFT işlemlerinizi bankanın tanımlamış olduğu sabah 08.30’dan akşam 17.00’e kadar yapmanız gerekmektedir. Bu saatler içerisinde yapacağınız tüm EFT işlemleriniz yaklaşık 5 dakika içerisinde karşı hesaba geçerken söz konusu EFT saatlerinin dışında yapacağınız işlemler ise ancak işlemi gerçekleştirdiğiniz günü takip eden ilk iş günün başlangıcında muhatap banka hesabına geçmektedir.

            EFT Karşı Hesaba Geçmezse

            Bankacılık sektörü hızla gelişmeye ve sürekli olarak tüm teknolojik yeniliklere adapte olmaya devam etmektedir. Çok nadir durumlarda yapılan EFT işlemleri kuyruk olarak adlandırılan sisteme takılarak muhatap banka hesabına geç düşmektedir. Bu durumda yapmanız gereken ilk şey belirli bir süre beklemektir. Çünkü banka çalışanları mesai saatleri bitmeden kuyrukta takılan EFT işlemlerini fark ederek hızla müdahale etmektedir.

Ancak aynı iş günü içerisinde EFT işleminizin muhatap banka hesabına geçmemesi halinde ise öncelikle yaptığınız işlem bilgilerinin doğru olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Girmiş olduğunuz bilgilerde yanlış olmaması halinde ise öncelikle kendi bankanız ile görüşün. Sorun kendi bankanızdan kaynaklanmıyor ise karşı banka ile irtibata geçebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Halk Bankası EFT Saatleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. mehmet demir dedi ki:

    acil önceki EFT.min iptalini.isteyebilirmiyim ziraat bankasından ingbank.hesabıma halen ulaşmadı 4.gün

    1. mehmet demir dedi ki:

      miktar 1500tl

BİR YORUM YAZ