Ziraat Bankası Ev Kredisi Ödeme Planı

Ev sahibi olmak isteyen insanlar, bankalardan konut kredisi çekebilmek için başvuruda bulunurlar. Bankaların faiz miktarları, ödeme kolaylığı ve avantajları konusunda sağlamış olduğu ayrıcalıklar ile tercih edilme oranları doğru orantılıdır. Ziraat Bankası tarafından sağlanan ev kredisi ile birçok kişi ev sahibi olabilmektedir. Bu anlamda Ziraat Bankası ev kredisi ödeme planı ile birçok başvuru sahibine yol haritası çiziyor.

Ev Kredisi Nedir?

Ortalama bir gelir seviyesine sahip olan bireylerin ev almak istediğinde ilk tercih ettikleri adreslerden birisi bankalardır. Bankalar müşterilerine sağladığı nakit para ile insanların ev sahibi olabilmelerine aracılık etmektedir. Belli bir limite kadar kişinin banka ilişkilerine, gelir seviyesine ve gayrimenkulün durumuna göre kredi imkanı sağlanır. Bu kredi banka ile müşteri arasındaki anlaşma ile oluşturulan ödeme planına göre bankaya masraf ve faizleri de eklenerek iade edilir. Bankalar genellikle 120 aya kadar kredi imkanı sağlamaktadır.

Ziraat Bankası Ev Kredisi

Bilindiği üzere Ziraat Bankası bir devlet bankasıdır. Bundan kaynaklı olarak kredi çekmek isteyen kişilerin ilk başvurduğu adreslerden birisi olmaktadır. Ziraat Bankası ortalama gelir düzeyine sahip kişiler için oluşturduğu ödeme planı sayesinde kredilerin kolay ve rahat ödenebilmesine olanak sağlamaktadır.

Örneğin 100.000 TL değerinde bir ev için kredi başvurusunda bulunan bir kişi bunu 120 ayda ödemeyi taahhüt ederse Ziraat Bankasından %1.03 faiz oranı ile kredi çekebilir. Kredi masrafları ile birlikte 120 ayın sonunda 100.000 TL olarak çektiği krediyi 174.720 TL olarak geri ödemiş olacaktır. Aylık olarak 1.456 TL civarında bir ödeme ile 10 yıl gibi bir süre sonunda ev sahibi olabilecektir. Farklı ödeme planları için ise Ziraat Bankası ile iletişime geçilebilir.

Bir önceki yazımız olan En Uygun Konut Kredisi başlıklı makalemizde en uygun konut kredisi, Faiz Oranları ve konut hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ