Ziraat Bankası Havale İşlemleri

İnternet bankacılığı, cep şube ve bankamatikler üzerinden 7/24 havale işlemi yapma şansı tanıyan Ziraat Bankası, havale işlemlerinde en çok tercih edilen bankadır. Ziraat Bankası havale işlemleri için dilediğiniz kanalı tercih edebilir ve yatırımları yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Havale Nasıl Yapılır?

Bankamatiklerden havale yaparken 1-2 dakika içerisinde yatırım yapabilirsiniz. Banka müşterisi olmayan kişiler bu aşamada kartsız işlem seçeneğine basabilir. Havale işlemleri için sizlerden TC kimlik numaranız, cep telefonunuz ve paranın yatacağı hesap numarasını girmeniz istenir. Ardından yatırım miktarını girerek parayı teslim edebilirsiniz. Daha sonrasında cep telefonunuza gelen kodu ekrana girmeniz istenir. Bu işlemin ardından para yatırımı başarıyla gerçekleşmiş olacaktır. İnternet bankacılığı üzerinden ya da cep bankacılığı üzerinden havale yapmak isteyen kişiler de direkt olarak paranın yatacağı hesap numarasını yazarak işlemleri sonlandırabiliyor.

Ziraat Bankası Havale Ücreti Ne Kadar?

Ziraat Bankası üzerinden yapacağınız havale işlemleri için belirlenen ücretler, yatırım kanalına göre değişebiliyor. Ziraat Bankasının müşterisi olmayan kişiler bankamatiklerden para yatırırken 7 TL havale ücreti kesilir. Banka müşterisi olan kişiler ise bankamatiklerden yapacakları yatırımlar için 6 TL ödeyecektir. Ayrıca cebe havale yaparken 7 TL, hesaptan hesaba havale yaparken de 6 TL havale işlem ücreti alınacaktır.

Ziraat Bankası müşterisi olan ve internet bankacılığı sistemini aktif olarak kullanan kişiler, havale işlemleri için herhangi bir ücret edemiyor. Ziraat Mobil’den ya da direkt olarak internet sitesi üzerinden havale yapan kişilerden herhangi bir işlem ücreti talep edilmiyor.

Ziraat Bankası Havale Limiti Ne Kadar?

Ziraat Bankası üzerinden havale yaparken dikkat etmeniz gereken limitler vardır. Günlük süreçte Ziraat Bankasından en fazla 3000 TL havale yapma imkanınız bulunuyor. Bu tutarı aşan havale işlemleri için 24 saat geçmesini beklemeniz gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Banka Kapanış Saatleri başlıklı makalemizde Banka Kapanış Saatleri, çalışma saatleri ve internet bankacılığı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ