Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Kamu bankalarının kredi başvuru kanalları özel bankalara göre daha kısıtlı olsa dahi bireysel internet şubesi kullanımında bir çok başvuru işlemini yapmanız mümkün olabiliyor. Ziraat bankasının kamu personellerine sunduğu kredilerden ve kamu personeli olmasanız dahi bireysel yararlanmak istediğiniz krediler için

http://www.ziraatbank.com.tr/tr/Bireysel/Krediler/Pages/BireyselKrediBasvuru.aspx?kredituru=G11&kreditutari=1.000&vade=1

linki üzerinde yer alan tek sayfalık formu doldurarak gönder butonu aracılığı ile bankaya iletmeniz başvuru sürecinizin başlaması için yeterli.

Bazı özel bankalardan web kanalı ile başvuruda bulunamadığınız taşıt ve ev kredisi için dahi web sitesi üzerinden başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bilgi girişinizi yapacağınız sayfada bulunan hesaplama aracı ise güncel faiz oranları ve vade seçenekleri ile almak istediğiniz kredi tutarı için ne şekilde ödeme yapabileceğinizi planlamanıza yardımcı olan bir modül.

 

Ziraat bankasının web üzerinden kredi başvurusunu yaparken tek sayfalık başvuru formunda kredi tipi , kredi vadesi , kredi tutarı , aylık net gelir bilgileri , TC kimlik numarası i doğrum tarihi  ve doğum yeri anne baba adı gibi bazı kimlik bilgilerini girmeniz gerekiyor. Bu durum özel bankalarla kıyaslandığından çok fazla bilgi içerdiği düşünülsede tek seferde kredi değerlendirmenizi en sağlıklı şekilde yapabilmek adına Ziraat bankası tüm bilgileri sizden tek bir form üzerinden temin etmiş oluyor.

Formda banka müşterisi olan bireyler için ayrıca müşteri numarası giriş alanı mevcut yani bankanın internet şubesine giriş yapmadan başvuru formu üzerindeki müşteri numarası alanına Ziraat bankası müşteri numaranızı girerek kredi başvuru işleminizi bireysel banka hesabınızla ilişkilendirerek onay süreçlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Ziraat bankasının mevcut müşterileri için güncel olarak devam eden bazı kampanyalarından yararlanabilmeniz içinse şubeye giderek başvuruda bulunmanız gerekiyor.Bazı kampanyalar belirli anlaşmalı kurumlara özel yada belirli meslek gruplarına yönelik olduğu için Ziraat bankası başvuruları daha detaylı incelmek ve takip edebilmek için şube üzerinden başvuru kabul ediyor.

Ziraat bankasının uygun olan kredi başvurularına ayrıca Ziraat bankası müşteri hizmetleri menüsü üzerinden de başvuru gerçekleştirebilirsiniz. 444 0 000 numaralı müşteri destek hattı üzerinden birkaç tuşlama ile müşteri temsilcisine bağlanarak kredi başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde sms kredi yapıkredi 4411 ve yapıkredi 4411 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ