Ziraat Bankasından Rapor Parası Nasıl Alınır?

Rapor parası, sigortalı işçinin sağlık sorunları nedeniyle rapor alıp çalışamadıkları günlerin maddi bedelinin SGK tarafından ödenmesidir.

SGK, çalışanlarının mağdur olmaması amacı ile rapor parasını kendisi karşılamaktadır. SGK’ya rapor ulaştırıldıktan sonra işleme koyar ve işçinin raporlu olarak çalışamadığı günlerin karşılığını Ziraat Bankası’na yatırılır. Ziraat Bankası da SGK tarafından gönderilen bu parayı hak sahibi işçiye ulaştırmak amacıyla saklar.

Ziraat Bankası ve SGK arasında yapılan sözleşmede rapor paralarının hepsi MOSİP (Mali Otomasyon Sistemi Projesi) tarafından verilmektedir. Ödemeler 2014 Şubatından itibaren her ayın 8’iyle 14’ü arasında yatırılmaktadır.

Eğer işçinin Ziraat Bankası’nda mevduat hesabı bulunuyorsa, SGK tarafından yatırılan rapor parası direkt olarak bu hesaba aktarılır. Eğer mevduat hesabı bulunmuyorsa bu para işçinin ismine yatırılır. Kişi, bu rapor parasını Ziraat Bankası’nın herhangi bir şubesinden T.C Kimlik Numarası ile birlikte çekebilir.

Bir önceki yazımız olan TekstilBank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama başlıklı makalemizde 444 00 50 basvuru, kredi kartı kaç günde gelir ve TekstilBank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ