Ziraat Katılım Taşıt Kredisi

Taşıt almak isteyenler için yeterli nakdin olmadığı durumlarda taşıt kredisi kullanmak en doğru alternatifler arasında yer almaktadır. Taşıt ihtiyacını karşılamak isteyenler için ziraat katılım taşıt kredisi uygun imkanlar dahilinde güzel fırsatlar sunmaktadır.

Ziraat Katılım Taşıt Kredisinin Özellikleri

Ziraat Katılım, taşıt almak için krediye başvuran müşterilerine, birinci el ve ikinci el araç alımı için kredi finansmanı sağlamaktadır. Kredi başvuruları Ziraat Katılım şubelerinden yapılmaktadır. İstek ve ihtiyaç duyulan marka ve modeldeki taşıta karar verildikten sonra, Ziraat Katılım’ a başvurarak yeni taşıt ya da 2.el taşıt için gerekli kredi alınabilmektedir. Ziraat Katılım’dan taşıt kredisi çekilirken üst vade sınırı 48 ayla sınırlı kalmaktadır. Müşteriler bütçelerine uygun olan vade seçenekleri dahilinde 12, 24, 36 ve 48 ay vade ile kredi kullanabilmektedir. Aylık ödeme gücüne göre kredi taksitleri ayarlanmaktadır. Alınmak istenen taşıtla alakalı olarak kredi sağlanırken, bedel olarak 50.000 TL ve altında olan araçlar için %70 oranında, 50.000 TL’yi aşan taşıt alım bedellerinde ise 50 bin TL’ye kadar %70, 50 bin TL üzerindeki miktar içinse %50 oranında finansman desteği sağlanmaktadır. Taşıt kredisi başvurularında, şube tarafından ihtiyaç duyulması halinde müşterilerden ek teminat istenebilmektedir. Çekilen taşıt kredilerinin geri ödemesi yapılırken, müşterilerin isteğine bağlı olarak şekillendirilen, kolay ödeme planları hazırlanmaktadır

Ziraat Katılım Taşıt Kredisine Başvururken Banka Tarafından İstenen Evraklar

Ziraat katılım taşıt kredisine başvururken banka tarafından istenilen evrakları temin etmek gerekmektedir. Başvurular şubelerden yapılırken ilk olarak başvuru formunu doldurmak gerekmektedir. Sonrasında ihtiyaç duyulan diğer evraklar arasında yer alan başvuran müşterilerin nüfus cüzdanı belgesi ya da yerine geçebilecek pasaport ya da ehliyet, aylık gelirlerini belgelemek adına ihtiyaç duyulan gelir belgesi, eğer ki sıfır araç alımı yapılacaksa aracın proforma faturası, 2. el araç alınacak ise de aracın ruhsat fotokopisi talep edilmektedir. Tüm bunların yanı sıra banka tarafından ek olarak istenebilecek belgeler arasında, müşterilere ait geçmişe yönelik faturalar, kefil temini ve banka tarafından belirlenen farklı evraklarda yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Odeabank Ek Hesap Başvurusu başlıklı makalemizde ek hesap, odeabank ve Odeabank Ek Hesap Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ